Ути върти манджи благотворително 01.08 | 15:55
Тв кулинарят помага на незрящи във Варна

Цялата страна беше потресена от страховитото наводнение във варненския квартал "Аспарухово" неотдавна. Хора от различни краища на България показаха съпричастността си към пострадалите, а сега същото ще направи и телевизионният кулинар Ути Бъчваров, само че в подкрепа на незряшите деца.
Възпълничкият майстор на манджите ще дари събраните средства на училището за деца с нарушено зрение "Иван Шишманов" в района. Това ще се случи на 13 август, в навечерието на празника на морската ни столица, когато Ути ще събере местните и гостите на града, за да ги нагости с вкусна боб чорба.
Традиционната гозба ще бъде приготвена изцяло с български продукти в най-големия съществуващ казан в България. Очаква се да има над 3000 порции, така че ще има за всички желаещи. Гостите на събитието пък ще имат възможност освен да проверят уменията на Ути, да помогнат със средства, пускайки желаната от тях сума в специални урни.
"Раздаването на фасул винаги е съпровождало трудни моменти през годините. Това традиционно българско ястие е начин да покажем, че духът ни е силен и че умеем да оцеляваме. Затова реших да спазя традицията, като приготвя и раздам няколко хиляди порции боб-чорба", каза Ути.
Водещи
-
Търговци използват нова заблуждаваща практика на Женския пазар в София
Тази практика кара купувачите да остават с впечатлението, че цената е само 3 лева, а за...
06.06 | 18:02
-
Руски журналист и дисидент: Режимът на Путин ще се срути, гответе се за периода след него
На въпрос какво представлява "путинският ГУЛаг" той заяви, че това е описано много добре още в...
06.06 | 17:40
-
Прецедент в столичната история: Кметът Терзиев връща бюджета на София за преразглеждане
Столичният общински съвет гласува бюджета на Столична община вечерта на 29 май след...
06.06 | 17:20
-
Изпити по английски език и по физика за кандидат-студенти ще се състоят на 8 юни в Софийския университет "Св. Климент Охридски"
Времетраенето е около 25 минути. Максималният брой точки е 15.
06.06 | 17:00
Най-четени
-
Борисов: Спирам да се занимавам с ПП
Борисов разказа, че се е видял „току що“ с комисаря за икономиката и производителността Валдис...
06.06 | 11:30
-
С еврото ще можете да си купите половин хляб повече
Демек с еврото, ще можете да си купите половин хляб повече."
06.06 | 10:30
-
Красимир Каракачанов: Време е България да върне задължителната военна служба
Предложението ми е срокът за наборната служба да е минимум 6 месеца за всички български...
06.06 | 12:00
-
Обрат в София! Нови маршрути ще имат едни от най-важните трамваи в столицата
Промяната е за 1 година.
06.06 | 12:45