Желанието да спим повече издава здравословен проблем 06.05 | 13:19
Възможно е да страдате от хиперсомния или депресия
![Желанието да спим повече издава здравословен проблем](http://inews.bg/pictures/2292011_1004.jpg)
Прекалено дългият сън може да бъде симптом на болезнено състояние, твърди неврологът Елена Царева - ръководител на сомнологичната лаборатория "Унисон", цитирана от БГНЕС.
"Не говорим за ситуации, когато човек се опитва да компенсира дефицит на сън поради нарушение на режима си и прекарва повече от 8 часа в леглото, което обикновено е достатъчно за възстановяване на организма”, каза лекарят.
"Трябва да внимавате, ако прекарвате много повече от нормата в сън всеки ден, но въпреки това постоянно искате да спите. Това може да е проява на няколко болезнени състояния”, подчертава неврологът.
"Възможно е да страдате от хиперсомния или депресия. В първия става дума за специфичен комплекс от заболявания, свързани със нарушения на съня, които трябва да бъдат лекувани. Във втория случай - при депресия, има повишена нужда от сън и прекарване на време в леглото, заради загуба на интерес към външния живот и концентрацията на съзнанието навътре", Царева.
Според нея и двете състояния трябва да се приемат много сериозно и изискват консултация със специалист.
"Бих препоръчала да отидете на лекар, ако забележите, че много често не ви се става от леглото. И депресията, и хиперсомнията са много сериозни състояния, които мнозина подценяват", подчерта неврологът.
Водещи
-
Увеличаването на потреблението на електроенергия до 2027 г. ще бъде средно около 4% годишно
Източници на електричество
17.02 | 17:59
-
Романтични изненади, болезнени признания и един дързък ход в Ергенът
Мартин, от своя страна, ще покани три специални дами на йога практика, по време на която ще...
17.02 | 17:40
-
Тревожна статистика разкри значително увеличение в употребата на наркотични вещества сред българското население
Алармиращи данни за алкохол и цигари
17.02 | 17:20
-
Летище София има ново име
Така неговото официално наименование става Летище „Васил Левски“ – София, съобщиха от...
17.02 | 16:45
Най-четени
-
Корнелия Нинова: Честито на Пеевски и Борисов. Мафията си взе и БСП
Критика към новото ръководство
17.02 | 10:45
-
Властта въвежда спешни мерки за пътната безопасност
Премиерът Росен Желязков разпореди въвеждането на 24-часов режим на наблюдение на пътната...
17.02 | 16:43
-
Общо 157 снегопочистващи машини са извършили обработки срещу заледяване на територията на Столичната община
Към 7:00 часа градският транспорт се движи навсякъде и изпълнява обичайните си маршрути,...
17.02 | 09:54