Защо трябва да ядем нар? 05.02 | 13:55
Нарът е възхваляван като суперхрана заради изобилието от антиоксиданти в нег
Нарът е възхваляван като суперхрана заради изобилието от антиоксиданти в него. Мащабен анализ на 194 проучвания доказва ползата от суперплода за добро здраве, пише в. Daily Express.
Предишни изследвания са показали, че нарът влияе върху намаляването на мазнините в областта на талията, понижава стреса, оказва благоприятен ефект върху артериалното здраве и повишава потентността. Към тези ползи настоящият анализ, направен от изследователи от Оксфордския университет, прибавя влиянието на нара върху контрола на гликемичния индекс - ключов аспект от борбата срещу диабет тип 2, и способността му да забавя разпространението на рак на простатата и дебелото черво.
"Анализирайки глобалния интерес към суперхраните и посветените на тях изследвания, установихме, че фокусът на специалистите насочен основно към нара. За една година са публикувани внушителните 194 проучвания върху него - повече, отколкото върху който и да е друг плод. Анализът ни предлага доказателство за ползата от суперплода нар, соковете и екстрактите от него за доброто здраве", пишат изследователите.
Водещи
-
Курортите ни гтови за летните туристи, но остават празни
Има спад, отчете министърт на туризма Илин Димитров
14.06 | 18:00
-
Димитър Ганев: Влизаме в някаква нормалност на политическия процес
Лакмусът, който ще покаже устойчивостта на ПБ, ще са местните избори, а президентският вот пък...
14.06 | 17:40
-
Спасиха куче и котка, прекарали над 4 дни заключени на тераса в столичния кв. „Люлин“
Очаква се властите да влязат на проверка в семейството, мъжът бил агресивен
14.06 | 17:20
Най-четени
-
Пилотът Николай Калайджиев с Гинес рекорд: Излетя и кацна 1020 пъти за 15 часа
Следващата цел е космосът, посочи той
14.06 | 10:00
-
Надежда Нейнски: Блъф е, че ще се местят US самолетите от летището в София
Тя определи като „смехотворно“ твърдението, че украинският посланик може да се намесва в...
14.06 | 13:00
-
Божанов: Властта корумпира, а абсолютната власт корумпира абсолютно!
"Свръхконцентрацията на власт води до изкривявания", смята той
14.06 | 11:00