И Ню Йорк иска да забрани играчките в детските менюта 06.04 | 16:38
От McDonald's изрязяват острото си несъгласие

Управата на Ню Йорк иска да забрани играчката подарък в менютата на всички заведения за бързо хранене, съобщава Ройтерс.
Според градския съвет това е един от начините много от децата да се откажат от вредните храни, които се предлагат в такъв тип ресторанти.
Това е и начин самите компании да променят политиката си и да започнат да предлагат по-здравословна храна, смятат от кметството на Ню Йорк.
"Макар че знам, че отговорността за това какво ядат децата е на техните родители, те все пак могат да затруднят малко индустрията на ресторантите за бързо хранене и да се опълчат на агресивната й маркетингова политика", коментира представител на градската управа на Ню Йорк.
Същите мерки бяха предприети и в Сан Франциско, където забраната ще влезе в сила от 1 декември 2011 г.
Остро несъгласие срещу новата забрана изказаха от Американската национална ресторантьорска асоциация и компанията McDonald's, която е световно известна именно с детското си меню с играчка подарък.
Директорът на нюйоркския клон на компанията Мейсън Скот заяви, че премахването на играчката от менюто, няма да се справи с проблема със затлъстяването при децата.
"Децата в Америка ядат в McDonald's средно по три пъти в месеца, което означава, че ядат 87 пъти на друго място или вкъщи, тоест, тук става въпрос за нещо повече от играчките в детските менюта", допълва Скот.
По данни на Американския център за контрол на заболяванията заявяват, че две трети от възрастните американци и 15% от децата са с наднормено тегло. В някои щати има дори над 30% затлъстяване при децата.
Кметът на Ню Йорк Майкъл Блумбърг вече взе някои сериозни здравни мерки като забраната за предлагане на храни със съдържание на наситени мазнини в ресторантите за бързо хранене, изискването тези ресторанти да означават количеството на калориите, които продуктите им съдържат, и кампанията за намаляване на употребата на сол.
Блумбърг и губернаторът на Ню Йорк Дейвид Патерсън дори поискаха от американското правителство да забрани с федерален закон продажбата на газираните сладки напитки.
Водещи
-
Близо 50% от българите и 69% от бизнеса подкрепят въвеждането на еврото
Това сочат резултатиете от проучване на "Алфа рисърч"
13.08 | 16:59
-
МО организира лятна почивка в България за деца от Украйна
Te ще възстановяват своето физическо, психическо и емоционално здраве
13.08 | 16:40
-
Синдикати искат по-висока линия на бедност
13.08 | 16:20
-
Доклад на Държавния департамент на САЩ: Без промени при Човешките права в България
Cpeд знaчимитe пpoблeми в oблacттa нa пpaвaтa нa чoвeĸa ca дocтoвepни cъoбщeния зa пpoизвoлни...
13.08 | 16:00
Най-четени
-
След 33 дни ваканция депутатите ще получат увеличени заплати
С допълнителните плащания, произтичащи от трудовия стаж на държавния глава Румен Радев, сумата...
13.08 | 11:30
-
Евролидери ще проведат консултации с Тръмп преди срещата му с Путин
Разговорът днес е по покана на германския канцлер Фридрих Мерц
13.08 | 10:15