НЗОК урежда дейностите, свързани с ин витро 13.02 | 16:35
Пламен Цеков се срещна с пациентските организации

Управителят на Националната здравноосигурителна каса д-р Пламен Цеков се срещна с пациентските организации, които са ангажирани с темата за репродуктивното здраве, съобщават от пресцентъра на НЗОК.
Срещата е била с представители на Сдружение "Зачатие”, както и на Фондация "Искам бебе”. Те са поставили множество въпроси относно заплащането на дейностите по асистирана репродукция, което от тази година премина към Здравната каса.
От своя страна, от НЗОК потвърдиха, че са готови за сключване на договори с изпълнителите на процедурите, както и да заплати за всички извършени дейности и необходими медикаменти.
Здравната каса приема заявленията за сключване на договори за тази година, като този процес вероятно ще приключи до края на февруари.
Възможно е и сключване на допълнителни споразумения. Те ще обхващат периода на работа преди сключването на договор. Благодарение на това ще бъде заплатено на клиниките, които са стартирали процедури.
На днешната среща е решено НЗОК и Център "Фонд за асистирана репродукция” да започнат своевременно да обменят информация относно издадените решения и направените процедури.
Общо 15 млн. лева са предвидени за асистирана репродукция през тази година. Няма промени в самата процедура по кандидатстване. То се осъществява във фонда, с условието, че кандидатстващите трябва да са здравноосигурени.
Водещи
-
4 катастрофи на АМ "Тракия" само за 25 км разстояние
Причина за инцидентите е намаленото сцепление на пътя заради дъжда и опасността от аквапланинг
31.07 | 14:30
-
АМ "Черно море" ще минава през Дюлинския проход
За трасето разговори са проведени между лидера на ГЕРБ Бойко Борисов и президента на Турция...
31.07 | 14:10
-
Борисов: Всички плъхове избягаха от кораба (ВИДЕО)
Виждате в София какво става - от целия този дрийм тийм, който щеше да управлява, днес остана...
31.07 | 13:59
Най-четени
-
"Възраждане" иска парични санкции за спящите депутати
По-строги санкции за редовно отсъствие
31.07 | 10:30
-
Асен Василев: В България за първи път от четири години българите започнаха да обедняват
Това заяви председателят на "Продължаваме промяната" Асен Василев на брифинг в Народното...
31.07 | 11:15
-
Митов: 2,730 кг фентанил е задържан с участието на ГДБОП от началото на 2025 г.
Отговорът е публикуван на сайта на парламента
31.07 | 11:59
-
Ралица Паскалева: Горе главата
Постът идва, след като стана ясно, че Алексиев влиза за година и половина в затвора за това,...
31.07 | 11:30