Спряха от продажба глазура за сладолед в Добрич 20.06 | 15:23
Под възбрана е и друга кулинарна продукция

Областната дирекция по безопасност на храните спря продажбата на повече от 23 килограма продукти от неживотински произход при проверка в обекти за търговия на дребно, съобщи директорът на ведомството д-р Розалина Брайкова.
Дирекцията е инспектирала 35 щанда за продажба на сладолед, варена царевица, дюнери, пуканки, захарен памук, заведения за обществено хранене в курорта "Албена", Балчик и Каварна.
Под възбрана са шоколад за глазура за сладолед без етикет на български език, както и кулинарна продукция, информира още БТА.
Областната дирекция е разпоредила да бъдат унищожени и 9,7 килограма сурови месни продукти без документи за произход и с влошена органолептика.
Инспекторите са установили в част от обектите липсата на термометри при оборудването на хладилни съоръжения, замразяване на храни след топлинна преработка, нарушения при етикетирането, във воденето на документацията по системите за самоконтрол, пренебрегване на дейности, свързани с борбата с вредители, и други.
Областната дирекция е издала 17 предписания за отстраняване на пропуските и шест акта за допуснатите нарушения.
Водещи
-
След земетресенията на Камчатка: Огненият пръстен в Тихия океан се събуди
Това може да убие милиони хора по Земята
31.07 | 20:45
-
Харалан Александров с кментар на „политическите войни” в страната
Радев атакува цялостната стабилизация на управлението, твърди социалният антрополог
31.07 | 20:15
Най-четени
-
"Възраждане" иска парични санкции за спящите депутати
По-строги санкции за редовно отсъствие
31.07 | 10:30
-
Асен Василев: В България за първи път от четири години българите започнаха да обедняват
Това заяви председателят на "Продължаваме промяната" Асен Василев на брифинг в Народното...
31.07 | 11:15
-
Президентът: Средствата за развитие на противопожарна авиация да бъдат насочени не към МВР, а във ВВС
Управляващите най-накрая трябва да вземат решение, заяви той
31.07 | 15:00
-
Димитър Стоянов: Премиерът манипулативно представя данни за пожарогасителната техника
Росен Желязков политизира проблема с липсата на летателна техника за гасене на пожари, заяви...
31.07 | 13:10