Честваме Световния ден на сърцето 29.09 | 09:07
Хората по света се информират за опасностите, високата смъртност и начините за превенция

Световната кардиологична асоциация чества Световния ден на сърцето, съобщават от Дружеството на кардиолозите в България.
29 септември е денят, определен да се информират хората по света за опасностите от сърдечни болести, високата смъртност, до която водят, и начините за превенция.
В България Световният ден на сърцето официално се организира от Дружеството на кардиолозите. Тази година той ще бъде отбелязан с инициативата "Тръгни по пътя на здравото сърце", допълва БТА.
Тези, които ще се включат в кампанията, трябва да изминат специален маршрут на "здравото сърце". Той включва Градската градина - ул. "Княз Александър Първи" - ул. "Московска" - ул. "Георги С. Раковски" - "Граф Игнатиев" - ул. "Алабин" - бул. "Витоша" - пл. "Св. Неделя" - бул. "Цар Освободител" - ул. "Леге" - ул. "Съборна".
4 пункта ще бъдат разположени по маршрута. Хората ще събират печати от тях, за да докажат, че са изминали пътя. За всички участници, изминали пътя, от дружеството са приготвили подаръци и грамоти "Посланик на здравото сърце".
Инициативата ще започне в 10.00 ч. на началния пункт в Градската градина в София (на гърба на бившия мавзолей).
Продължава и кампанията "Лице на здравото сърце" за популяризиране на Световния ден на сърцето в социалната мрежа Фейсбук, посочват от дружеството. Лица на здравото сърце вече станаха и заместник-министърът на младежта и спорта Йордан Йовчев, председателят на Столичния общински съвет Елен Герджиков, световните шампиони по карате шотокан Жулиета Василева, Силвестър Гьолски и Веселин Димитров.
Водещи
-
Пуснаха нов участък от АМ "Хемус" за превозни средства до 12 тона
Участъкът е с дължина 10 км
05.10 | 10:20
-
Президентът: Северна Македония е готова да помогне за справяне с последиците от наводненията
Държавният глава Румен Радев благодари на президента Гордана Силяновска
05.10 | 10:00
-
"Бягане за животните" в Борисовата градина
Благородна кауза събира хора и техните любимци
05.10 | 09:45
Най-четени
-
"Бягане за животните" в Борисовата градина
Благородна кауза събира хора и техните любимци
05.10 | 09:45
-
Президентът: Северна Македония е готова да помогне за справяне с последиците от наводненията
Държавният глава Румен Радев благодари на президента Гордана Силяновска
05.10 | 10:00