Да спасим Арктика на колело! 11.09 | 17:22
Велошествие ще се проведе на 15 септември в София, Варна, Бургас и Пловдив
Велошествие в защита на Арктика ще се състои на 15-ти септември в градовете София, Варна, Бургас и Пловдив. Това съобщиха от представителството на екоорганизацията "Greenpeace" в България.
Шествието, наречено "Iceride", е част от глобална кампания "Спаси Арктика". Основната й цел е Арктика да бъде обявена за световна защитена зона, за да се запази уникалната й екосистема.
В момента интерес към северния район проявяват големи нефтодобивни компании, отбелязват от екоорганизацията. На 15-ти септември огромна полярна мечка - кукла, наречена Аврора, ще води шествието към централното управление на голяма нефтодобивна компания в Лондон, информират от организацията.
Мечката ще бъде дърпана от 30 доброволци и управлявана от 15 кукловоди, и ще достави близо четири милиона подписа в защита на Арктика, допълва БТА.
В България велошествията в четирите най-големи града на страната ще тръгнат в 17.00 часа. Сборният пункт в София ще бъде езерото "Ариана", в Бургас - Културен център "Морско казино", във Варна - Морската градина, на Слънчевия часовник, а в Пловдив - Централна поща.
Водещи
-
Непотвърдено: Арестуваха областния лидер на ДПС в Бургас Христо Широков
Това твърди регионално интернет издание
14.07 | 20:45
-
Георги Кандев: Никога не съм искал подкуп
Той публикува позиция във Фейсбук, в която отговаря на отправени през последните дни обвинения...
14.07 | 20:30
-
Случаите на рак в световен мащаб ще продължат да нарастват
Бедните държави ще бъдат засегнати най-тежко, счи доклад на СЗО
14.07 | 20:15
Най-четени
-
Европрокуратурата разследва схема за ДДС измами за близо 47 млн. евро с връзки към България
Разследването обхваща мрежа от дружества в Гърция, България, Кипър и Чехия, а властите са...
14.07 | 13:30
-
Спират топлата вода в София за цяла седмица
Спирането на топлоподаването ще засегне следните квартали
14.07 | 09:45
-
Проф. Тодор Кантарджиев: Само един от 200 ухапани от заразен комар може да направи усложнение
Проф. Кантарджиев посъветва българите, които ще пътуват до Гърция, да ползват репеленти.
14.07 | 12:45
-
Иван Шишков изригна за Северозапада: Това е геноцид! Пътят до Видин е път на позора (ВИДЕО)
Започват ремонти на окаяната инфраструктура, министърът вади всички договори
14.07 | 14:30