ЕС може да произвежда 100% зелена енергия до средата на ХХI в. 14.02 | 09:39
Това твърдят от WWF, но трябва да се изпълнят някои условия
Европейският съюз може да постигне 100% зелена енергия до средата на ХХI век, в случай че успее да постигне споразумение за амбициозни цели в енергийната си политика за 2030 година, сочи доклад на Световния фонд за дивата природа (WWF).
В Брюксел тече дебат за заместването на целите за 2020 г. с нови за 2030 г. Първите трябва да намалят въглеродните емисии с 20% от нивата през 1990 г. Стремежът е да се спести 20 на сто от енергията, както и да се увеличи делът на възобновяемите източници до 20%.
Новите цели предвиждат спестяване на енергията с 38% и получаване на 40% от горивото от зелени източници и намаляване на въглеродните емисии с 50%.
От доклада на WWF става ясно, че ЕС е отключил потенциал за съкращаване на потреблението на енергия, възползвайки се в пълна степен от възобновяемите източници, които могат да осигурят по-евтина и по-безопасна енергия. Според организацията 100% зелена енергия е напълно постижима цел.
Водещи
-
Иван Кръстев: Разпадането на ЕС е възможен сценарий, но за България това би било трагедия
Светът влиза в етап на трайна нестабилност, а международният ред след края на Студената война...
07.01 | 21:00
-
Съд спря временно новия формат на матурата по математика след 7 клас
Той беше атакуван в съдебна зала от родители
07.01 | 20:45
-
Пригответе си от 50 до над 300 евро за кръщене или църковен брак
Новите цени на църковните свещи - от 20 евроцента до 4 евро
07.01 | 20:30
-
АПИ: Застудяане от утре, дъжд, сняг и хлъзгави пътища
Вижте и прогнозата за времето на НИМХ за 8 януари
07.01 | 20:16
Най-четени
-
Костадинов: Вече няма валута! Следващите стъпки са ликвидиране на армията, парламента, правителството и държавата!
Само за първите шест дни поскъпнаха стоки и услуги, а токът за бизнеса скочи с 30 %. Очевидно...
07.01 | 12:45
-
Заради пенсиите в евро: активират се измамниците
На този етап няма докладвани случаи, но очакваме по-висока активност от страна на измамници,...
07.01 | 10:00
-
КЗП и Столична община с общи действия срещу неправомерното повишение на цените в ученическите столове
КЗП и Столична община ще продължат сътрудничеството по темата, в т. ч. по отношение на...
07.01 | 11:30