Зареждат електромобили в автомати за продажба на напитки 07.03 | 13:01
Японски компании ще предложат услугата съвсем скоро

Десетина японски компании искат да използват автоматите за продажба на напитки, често срещани по тротоарите в страната, като пунктове за презареждане на електрически автомобили, съобщава АФП.
Няколко фирми, в сътрудничество с телекомуникационния оператор Softbank Telecom, планират съвсем скоро да започнат да предлагат услугата, която цели да ускори развитието на необходимата инфраструктура за колите, задвижвани от батерии.
Проектът предвижда към машините с напитки да бъде прикрепен модул за зареждане, използващ същото електричество, което захранва и автоматите, а освен това и същата система за разплащане.
На шофьорите ще се предлага възможност за достъп до информационна система, чрез която да откриват къде се намира най-близката за тях машина.
Официалният старт на проекта е на 10-ти март.
В Япония има около 2,5 млн. автомата за продажба на напитки, голяма част от които се намират на открито.
В страната вече се предлагат няколко модела електрически коли, сред които са i-MiEV на Mitsubishi Motors и Leaf на Nissan.
Все още обаче пред развитието на сектора стоят редица предизвикателства. Едно от тях е именно недостигът на точки за презареждане.
Водещи
-
Ако родителите живеят без брак, има ли право бащата да получава семейните помощи за децата?
Голяма част от младите семейства в България живеят на семейни начала без да сключват...
18.07 | 18:01
-
Историк: Васил Левски не е роден през 1837 г.
"Последните няколко години имахме шанса да открием нови документални свидетелства за живота и...
18.07 | 17:40
-
Незрящите у нас нямат яснота как ще разпознават новите евробанкноти
Закъснялата подготовка
18.07 | 17:20
-
Расте броят на засегнатите стопанства с шарка по дребните преживни животни
Властите припомнят, че заболяването не е опасно за хората.
18.07 | 16:59
Най-четени
-
Радев: Площадите са пълни, българите протестират срещу отказа от допитване и въвеждането на еврото без необходимите условия и подготовка
Демокрацията у нас е фасадна. Правителството е декор на дуото Пеевски - Борисов. Правосъдието...
18.07 | 13:28
-
Денков: Ние се намира в състояние на диктатура
"Не ни е страх. Няма достатъчно белезници за хората в София", заяви той.
18.07 | 11:59
-
Адвокатът на Благомир Коцев: Няма доказателства за искан подкуп
Съмнения за изкуствени записи
18.07 | 10:59