Карибско море ще нарасне с повече от 112 см до 2100 г. 18.06 | 16:37
Научни изследвания предсказват, че морското равнище ще се покачи с близо 190 см до края на века

Кубински учени изчислиха, че морското равнище на Карибско море ще се увеличи с повече от 112 см до края на века поради промените в климата, съобщава Асошиейтед прес.
Според прогнозите на Абел Сентела, научен директор на кубинския Метеорологичен институт, морето ще се покачи с 27 см до 2050 г. и с още 85 см до 2100 г.
Все още няма конкретна информация какво смята да предприеме Куба, но наблюденията на морското равнище продължават.
Ученият и представител на правителството Марселино Ернандес предупреди, че е необходима защита на местата, които могат да смекчат ефектите от промените в морето.
"Точно сега е наложително да запазим мангровите гори, кораловите рифове, морската трева и пясъчните плажове", коментира Ернандес. "Всяка от тези екосистеми е естествена бариера за защита на бреговете от въздействието от изменението на климата. Ако те се влошат, последствията ще бъдат по-лоши."
Международни научни изследвания до момента са предсказали, че морското равнище ще се покачи с близо 190 см до края на века, причина за което ще е топенето на ледниците и полярните шапки. Покачването на морското равнище обаче няма да е еднакво по целия свят поради теченията, ветровете и други фактори.
Водещи
-
Митов за съвещанието на МВР: Обсъдихме видимостта на полицията на пътя да е максимално засилена
Митов заяви, че на съвещанието е обсъдено, че видимостта на полицията на пътя трябва да е...
30.05 | 14:45
-
Перник на прага на здравна криза: Къде ще се лекуват гражданите
Кметът обеща, че след няколко години пернишката болница ще е на високо ниво и ще бъде осигурен...
30.05 | 14:30
-
НСИ и УНИЦЕФ: Детската смъртност в България устойчиво намалява
В страната живеят над 1,1 милиона деца, но благосъстоянието им изисква повече внимание
30.05 | 14:00
-
The Hill: Времето не е на страната на Русия
Той предупреждава, че Вашингтон може да наложи допълнителни санкции на Русия.
30.05 | 13:45
Най-четени
-
Анелия Мурджова от Симитли помогна на самотен зрелостник в най-важната му вечер
Историята на Анелия и Олександър показва, че понякога най-важните уроци се учат не в училище,...
30.05 | 10:59
-
Какво може да направи Външно министерство, ако ви задържат зад граница
Това, което те могат да направят, е:
30.05 | 10:14
-
Колко евро ще струва един хляб?
Пет дни преди отговора на Европейската комисия изпълняваме ли критериите за въвеждането на...
30.05 | 12:00