Отново протест срещу Закона за горите 04.02 | 17:29

Около 150 души се разходиха из София, опитвайки се да привлекат общественото мнение на своя страна

От Кремена Бедерева

Отново не повече от 150 души се разходиха из центъра на София, опитвайки се да привлекат общественото мнение на своя страна и да наложат в новия Закон за горите текстове, които обслужват единствено тесните интереси на Коалиция "За да остане природа в България".

Намерението им да представят подмяната на 5-6 стари лифта на Витоша с нови и трасирането на 15-16 км писти, за екологичен проблем, който едва ли не застрашава Витоша и София и превръщането му в общонационален и общоевропейски проблем, е подозрително и не срещна подкрепата на софиянци.

Провокирането на медиите и обществото е стар прийом, който псевдоеколозите използват като се прилепват към значими каузи, за да постигнат свои корпоративни интереси, уточняват още от коалицията. В този случай става дума за запазването на всяка цена на директора на Природен парк "Витоша" на поста му.

Въобще не става дума за грижа за състоянието на планината, нито за разрухата там, нито за липсата на нормални условия за практикуване на ски и туризъм. Това не е загриженост за отсъствието на обезопасителни парапети на Боянския водопад, където са загинали вече 10 души. Протестът не е и срещу унищожаването на резервата Бистришко бранище или срещу бракониерския лов в планината, категорични са от Коалиция "За да остане природа в България".

Намесата на коалицията в целия спектър на обществено икономическия живот и опитите им да окупират представителството на гражданския сектор досега не са донесли никаква полза на обществото. Цели региони в България, които успешно могат да конкурират европейските зимни курорти, са обречени на бедност и липса на развитие, благодарение на активността на споменатите "еколози".

В случая със Закона за горите отново става дума за промени, които гарантират безпроблемната дейност на екоорганизациите, но препятстват развитието на бизнеса в десетки български области.

 

 

 

Водещи

Най-четени