Уволниха шефа на Агенцията по горите 07.01 | 15:02
НАП пък започва проверки на всички лица, свързани с продажбата на парцела в Несебър

"След съгласуване с премиера ще бъде освободен директорът на агенцията по горите Бисер Дачев, заради това, че в агенцията са получавани сигнали за спорните територии в Несебър и няма реакция за тях", каза министърът на земеделието и храните Мирослав Найденов след среща между еколози, премиера Бойко Борисов и представители на кабинета.
Освобождаването на Бисер Дачев е със заповед на министъра и е без предизвестие.
Уволнението на Дачев е на база преглед и оценка на цялата дейност на агенцията, обясни земеделският министър. Отговорност по случая с дюните в Несебър ще бъде потърсена и от директора на РИОСВ-Бургас Бойчо Георгиев, обеща екоминистърът Нона Караджова.
Отговорността му ще бъде потърсена и ще бъде свикан дисциплинарен съвет, посочи тя.
Караджова поясни, че не може веднага да уволни бургаския директор на РИОСВ, защото няма законово основание.
"За да не го възстанови съда след два месеца на работа, искам да си изпипам нещата. Ще бъде потърсена отговорността, ще направя съответните стъпки отстраняването му да бъде по законосъобразен ред. Иначе ще го уволня днес без причина и точно след два месеца съда ще го върне на работа", коментира Караджова.
Днес стана ясно, че Националната агенция за приходите (НАП) започва проверки на всички физически и юридически лица, свързани с продажбата на парцела от 29 декара в Несебър.
Инспекторите ще проверят счетоводната отчетност и спазването на данъчните закони при всички субекти от момента на първото прехвърляне на собствеността, допълват от приходната агенция.
Освен конкретните сделки данъчните ще изследват и произхода на средствата за покупката на земята, както и имущественото състояние на физически лица, свързани със случая.
Водещи
-
Путин: Надявам се, че няма да се наложи Русия да използва ядрени оръжия в Украйна
Русия и Украйна продължават да са в противоречие по отношение на конкурентните предложения за...
04.05 | 18:00
-
Първан Симеонов: Делян Пеевски изключително планомерно и педантично
С тази констатация започна анализа си на 100-те дни на правителството социологът Първан...
04.05 | 17:30
-
Три последователни земетресения бяха регистрирани днес в Югозападна България
Снощи е регистрирано още едно леко земетресение на територията на Симитли, което също не е...
04.05 | 17:15
-
Плажната ивица в Поморие е залята с нефтени петна, които продължават да изплуват
Замърсяването обхваща близо 3-километрова зона в района на Стария град на Поморие, включваща...
04.05 | 17:00
Най-четени
-
Марулите ще останат свежи по-дълго, ако направите това
Как да съхранявате други зеленчуци
04.05 | 14:30
-
Миризливки по прането, пердето и нервите ни: Има ли спасение?
Откъде идват и защо не си ходят?
04.05 | 14:45
-
Връзка от най-важната подправка за Гергьовден е само левче
По Великден на места имаше спекула и цените в магазините и по пазарите скочиха. Как е сега и...
04.05 | 09:59
-
Над 200 тона вносно агнешко залива пазара за Гергьовден
Съпредседателят на Национална овцевъдна и козевъдна асоциация (НОКА) Симеон Караколев посочи,...
04.05 | 15:00