Американците ще човъркат в човешкия мозък 02.04 | 11:08
Инициативата BRAIN беше представена лично от президента Барак Обама
Американският президент Барак Обама лично ще постави началото на широкомащабна инициатива за изобретяване на нови технологии и за подобряване на вече съществуващи такива, с които по-добре да се разбере функционирането на човешкият мозък.
Официалнотo наименование на проекта е "Мозъчни изследвания чрез напреднали иновативни невротехнологи" (Brain Research Through Advancing Innovative Neurotechnologies) или съкратено BRAIN.Очаква се той да стартира през 2014 година, като в него първоначално ще бъдат вложени 100 млн. долара. Това съобщиха от администрацията на президента, цитирани от New York Times.
В инициативата ще участва голяма част от научния елит на САЩ в областта на мозъчните изследвания. Тя ще включва учени от три основни държавни институции, както и от редица частни изследователски институции. Ръководители на начинанието ще са Кори Баргман от университета "Рокфелер" и Уилям Нюсъм от университета Станфорд.
Прочетете още подробности за BRAIN в Econ.bg.
Водещи
-
Прозорец на самолет се спука по време на полет от Солун за Мюнхен, сърбин е ранен
Инцидентът се е случил след като прозорецът на самолета се е спукал и е настъпила декомпресия...
10.07 | 17:20
-
Атракция в Черно море: Безпилотни апарати, бойни кораби и авиация влизат в най-голямото военноморско учение „Бриз 2026“
В „Бриз 2026“ ще се включи и Европейската агенция за морска безопасност
10.07 | 16:59
-
Община Созопол въведе пълна забрана за движение на електрически тротинетки
Контролът по спазването на нововъведените правила е поверен на компетентните органи
10.07 | 16:45
-
Областната администрация в Ямбол активира системата BG-ALERT заради тежката катастрофа на на 311-ия километър на АМ "Тракия"
Областният управител на Ямбол Георги Чалъков отправи апел към всички водачи
10.07 | 16:30
Най-четени
-
Андрей Райчев: Иван Демерджиев е възможен кандидат за главен прокурор
Панчугов смята, че начинът за справяне с Пеевски е ограничаване на финансовото влияние
10.07 | 12:15
-
За нарастващ и неконтролируем брой на бездомни лица в района на пл. „Гарибалди” в София се оплакаха работещи наоколо
Опасенията им са, че те системно нарушават обществения ред и застрашават сигурността, а...
10.07 | 10:15
-
Проф. Рачев предупреди кога температурите в България ще скочат до 40 градуса
Лекото изместване на антициклона в северна посока ще предопредели предстоящото нахлуване на...
10.07 | 11:30