Компютърните игри превзеха Рекордите на Гинес 21.01 | 11:51
Новото издание отразява важността на новите технологии

Най-добрият виртуален играч на боулинг, най-много псуване по време на игра и най-популярна игра във Facebook – това са само част от рекордите, събрани в новото издание на библията за шантави постижения – Световните рекорди на Гинес, съобщава Ройтерс.
В четвъртък излезе новата книга "Guinness World Records 2011 Gamer's Edition", а в нея са включени рекордьори от ученическа до пенсионерска възраст. Всички са демонстрирали изключителни умения и в крайна сметка доказват колко съществено новите технологии са навлезли в живота на хората.
"Игрите са станали адски важна част от поп културата и тазгодишното ни издание отразява именно това", казва Газ Дийвс, редактор на книгата.
Най-възрастният геймър в "Guinness World Records 2011 Gamer's Edition" е 85-годишният Джон Бейтс от Уисконсин. Бившият училищен директор е бил буквално пристрастен към боулинга на Nintendo и постигнал най-добрия резултат в играта. На противоположната страна е 9-годишната Риота Уада от Токио, която е най-младата геймърка, постигнала перфектен "ААА" резултат в музикалната видеоигра Dance Dance Revolution.
Мицугу Кикай, на 25 години от Токио, е рекордьор с колекцията си от вещи, свързани с героя Супер Марио – 5 400 на брой. Ани Леунг от Сан Франциско пък е отличена за това, че е постигнала най-висок резултат при жените в играта Guitar Hero 3 – 789 349 т.
Други рекорди включват най-много псуване по време на игра, най-много хора, пеещи в караоке игра и най-популярна игра във Facebook, която е Farmville с 60 милиона активни потребители месечно.
В новоиздадената книга също така са поместени резултатите от проучване за най-популярен герой от видеоигра. Повече от 13 000 човека са посочили Супер Марио – добричкия мустакат водопроводчик. На второ място е класиран Линк от Легендата за Зелда, а трети е Master Chief от Halo: Combat Evolved.
Водещи
-
Каква програма предлага МОН на учениците през лятната ваканция
Кой контролира дейността на частните детски градини
24.06 | 18:00
-
Търсенето на имоти от висок клас продължава да нараства
Повечето купувачи търсят дом, подходящ за тяхното семейство.
24.06 | 16:59
-
Bloomberg: Война между Путин и НАТО ще струва над 1,5 трилиона долара
Стратегическото значение на Балтийските държави
24.06 | 16:45
-
Русия продължава с ударите: Жертви и разрушения в няколко области
В граничещия с Русия регион дрон е причинил смъртта на трима цивилни - осемгодишно дете, мъж и...
24.06 | 15:59
Най-четени
-
Терзиев: Има прекалено много коли в София, няма как лесно да се реши проблемът с трафика и с паркирането
Нека да гледаме всички елементи на услугата на градския транспорт за години напред и да дадем...
24.06 | 11:15
-
Синдикатите се противопоставят на частните железопътни превозвачи
Бизнесът вижда възможност за подобрение
24.06 | 11:45
-
Пети ден продължава акцията по издирване голямата дива котка в "Шуменското плато"
Призовават се хората, които забележат опасното животно да сигнализират на телефон 112 - без да...
24.06 | 10:30
-
Българин в Катар за атаката на Иран: Гледахме нещо като шоу. Всичко беше много координирано и прецизно
Това разказа в предаването „Тази сутрин“ българинът Людмил Димитров, който живее в Катар.
24.06 | 10:13