Отровна змия се почувства като беглец в холивудски екшън 22.03 | 07:12
Собствениците на зоопарка в Претория ще я издирват с хай-тек камери

За залавянето на силно отровна мамба, избягала от терариума в зоологическата градина в Претория, бяха впрегнати високите технологии и сега влечугото се издирва с инфрачервени камери, съобщи Associated Press.
Черната мамба-беглец е с дължина 2 метра. Мениджърът на зоопарка в южноафриканската столица Крейг Алънби предполага, че змията най-вероятно е пропълзяла на покрива на помощна сграда, разположена зад терариума. Но притеснени граждани се опасяват животното да не напуснало пределите на зоопарка и да се намира някъде в града.
Мамбите нападат мълниеносно и се числят към едни от най-отровните змии на планетата, напомнят ни от БТА.
Пазачите от зоологическата градина с изненада откриха миналата седмица, че терариумът, където се съхранява влечугото, е празен.
С инфрачервената камера те ще могат да проследят всяко същество, излъчващо дори и малка топлина, включително и студенокръвната мамба-беглец.
Водещи
-
Времето през май: От 2 до 33 градуса
В по-голямата част от страната средно месечната сума на валежите ще бъде около нормата
30.04 | 21:00
-
След размяната на реплики между Борисов и Радев: МО призна - има проблем с 1 от системите на F-16
Командирът на ВВС Николай Русев обаче уточни, че това не означава, че самолетът е счупен
30.04 | 20:15
Най-четени
-
Зоните за почасово платено паркиране в София няма да работят на 1 май
На 2 май, 3 май и 5 май 2025 г. зоните за почасово платено паркиране ще работят нормално.
30.04 | 11:15
-
Балабанов: Не се казвам Асен Василев и не съм правил глупав План за възстановяване и устойчивост, заради който се чудим как да наредим бюджета
Балабанов е категоричен, че за да се свърши цялата планирана работа на правителството - трябва...
30.04 | 09:59
-
Борисов е разпоредил "ликвидиране" на "Браво Пловдив" от властта в града под тепетата
Това заяви лидерът на ГЕРБ
30.04 | 15:10