Испания защити европейската си титла 19.09 | 08:26
Иберийците надделяха с 98:85 над Франция и записаха втори пореден триумф от Евробаскет
Отборът на Испания защити европейската си титла по баскетбол след победа над Франция с 98:85 (50:41) на финала на първенството в Литва.
По този начин Испания вече има две поредни титли от еврошампионати, като преди това имаше и шест загубени финала и два бронзови медала. По този показател Испания се нарежда на пето място във вечната ранглиста.
Иберийците контролираха двубоя от началото до края и не дадоха шанс на Франция дори да се доближи до титлата. Най-резултатен за победителите беше капитанът Хуан Карлос Наваро с 27 точки, а всички останалите от стартовата петица на Испания завършиха с двуцифрен точков актив.
Пореден отличен мач изигра и Пау Гасол, който завърши с "дабъл-дабъл" - 17 точки и 10 борби. За Франция Тони Паркър вкара 26 точки, но неговите усилия не бяха достатъчни.
Борис Диау добави 12 точки. За най-полезен играч на турнира бе определен Хуан Карлос Наваро. В символичната петорка на шампионата влизат още Тони Паркър, Бо Маккалеб (Македония), Андрей Кириленко (Русия) и Пау Гасол.
Отборът на Русия спечели бронзовите медали. В зала "Жалгирис Арена""сборная" победи Македония със 72:68 и това е десета победа на руските баскетболисти на европейското първенство.
В крайното класиране отборите на Испания и Франция получават директни олимпийски квоти. Русия, Македония, Литва и Гърция се класират за предолимпийски турнир, където ще имат шанс да вземат своите квоти.
Отборът на България зае 13-то място заедно с Босна и Херцеговина, Великобритания и Израел. Българите останаха с актив от две победи и три загуби.
Следващото европейско първенство ще се проведе в Словения през 2013 година.
Водещи
-
Съпругата на зам.-шефа на НС стана шеф на НДК
Ия Петкова-Ангелова е съпруга на Иван Ангелов, заместник-председател на парламента от...
03.07 | 13:40
-
Случаят "Баба Алино": Задържапа още един от обвиняемите
Той е бивш служител на район „Приморски“ към община Варна
03.07 | 13:20
-
Фискалният съвет: Дефицитът достигна най-високото си ниво за последните 16 години
Въпреки натрупания дефицит от началото на годината, за юни бюджетът е бил на плюс
03.07 | 13:00
-
Агенцията по заетостта: Недостигът на работна ръка остава сред най-големите предизвикателства
Това каза Смилен Вълов, изпълнителен директор на Агенцията
03.07 | 12:45
Най-четени
-
Атанас Пеканов: България е на път да получи петото плащане по ПВУ
Вицепремиерът участва в Конференция за многогодишния бюджет на Европейския съюз
03.07 | 10:15
-
Гришо игра феноменален тенис и се класира в трети кръг на Уимбълдън
Григор димитров пречупи чеха Меншик
03.07 | 10:00
-
71-годишен мъж от София се удави на плаж "Нестинарка"
Тялото е транспортирано за аутопсия в отделението по съдебна медицина към УМБАЛ - Бургас
03.07 | 10:45