5 години по-късно 18.10 | 18:47
Съдът даде ход на делото за убийството на студента Михаил Стоянов
Софийският градски съд даде ход на делото за убйството на студента Михаил Стоянов в Борисовата градина в столицата. Това се случва повече от пет години след жестокото престъпление, предаде БНТ.
Обвинени в умишленото убийство са 23-годишният Александър Георгиев и 22-годишният Радослав Кирчев.
Според обвинението двамата са извършили престъплението по изключително жесток начин. Според обвинението Кирчев е душил Михаил, докато Георгиев е запушвал устата и носа му. Описаната в съдебната зала сцена на убийството накара майката на жертвата да се разплаче.
Престъплението е изключително жестоко не само заради физическата агресия, но и заради това, че Михаил е осъзнавал, че умира. В последните години това убийство стана нарицателно за жестокост, провокирана от омразата към хомосексуалистите.
Водещи
-
Нинова: Радев е в обувките на Борисов
„В тригодишната прогнозна рамка към бюджета се предвижда постоянно дългът да нараства през...
27.06 | 12:20
-
Българин е сред основните фигури в мащабно корупционно разследване в Румъния
То започва в хазартния сектор и впоследствие води до отделно дело срещу кмета на Букурещ...
27.06 | 12:00
-
Чуждестранни туристи шокирани от цените в Слънчев браг
Дюнерът е 8 евро, а парче пица - 3 евро
27.06 | 11:40
Най-четени
-
При акция на МВР: Арестувани са началникът на ВиК - Несебър и заместникът му
Двамата държавни служители са били задържани с белязани пари
27.06 | 09:45
-
След стрелба по кораб - САЩ нанесоха нови удари в Иран
27.06 | 10:00
-
Професорка от Александровска болница обяви безсрочна гладна стачка
За това съобщиха от Синдикат "Защита"
27.06 | 11:00
-
Ето какво време ни очаква до 2 юли, според НИМХ
Днес ще е слънчево и горещо с максимални температури между 31° и 36°, в София - около 31°
27.06 | 09:00