„В Двореца“ тази година и във Варна 29.03 | 17:49
Филмовата секция през 2012 година ще представи около 150 кратки филми от България и света
Ежегодният международен фестивал за късометражни филми "В Двореца” навършва 10 години. Юбилейното издание ще се проведе и във Варна между 29 юни и 07 юли 2012 година.
През изминалите девет години "В Двореца" промени не само разбиранията ни за кино, но и създаде специален фестивален облик на Балчик и ДКИ-КЦ Двореца.
"Предстоящото Десето юбилейно издание на фестивала за първа година ще се проведе и в град Варна, но достойно ще защити постигнатото досега, като предложи богата и уникална филмова програма и серия от инициативи и съпътстващи събития, интересни за широката публика и полезни за всеки млад кино професионалист", споделя директорът на фестивала Цанко Василев.
Традиционно ядрото на Фестивала съставляват състезателните програми (международна и национална), съпътствани от различни специални прожекции.
Филмовата секция през 2012 година ще представи около 150 кратки филми от България и света, разпределени в тематични блокове.
Програмата ще включи голям процент европейски заглавия, като всеки филмов блок съдържа поне един филм от страни с нисък аудио-визуален капацитет. 85% от състезаващите се филми ще бъдат премиерни за България, а 30% от тях ще имат своята световна премиера на МФКК "В Двореца”. Общият награден фонд, който ще бъде разпределен по различните състезателни категории е 10 000 евро.
Фестивалът приема заявки за участие от България в категориите игрален, документален, анимационен и експериментален филм до 15-ти април.
Водещи
-
„Виена Шьонбрун Оркестра“ с трети концерт в София
Австрийските музиканти пристигат с нов празничен репертоар и специална програма, вдъхновена от...
20.11 | 19:15
Най-четени
-
ГЕРБ предлага коледните добавки за пенсионерите, които са под прага на бедност, да бъдат 120 лв
. Това съобщи в кулоарите на парламента лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.
20.11 | 10:45
-
Служители в администрациите протестират в цялата страна, настояват за ръст на заплатите с 20%
Ирина Ангелова допълва, че ниските доходи ги принуждават постоянно да се лишават и да търсят...
20.11 | 11:45
-
Рецепционисти вече получават до 3000 лева, а хотелските мениджъри – до 120 000 евро годишно
Особено внимание той отделя на нарастващите заплати в бранша, които според него стоят в...
20.11 | 12:45
-
Колко дълго издържат яйцата в хладилника?
По-специално експертът по храните Закари Картрайт обясни колко дълго всъщност издържат яйцата...
20.11 | 11:59