"Късо съединение" минава и през Шумен 14.11 | 15:33
Откриването ще бъде на 18 ноември с прожекция на филма „Преди и сега”
След софийското си представяне, филмовият фестивал "Късо съединение" ще гостува и в Шумен. За първи път фестивалът, който има амбицията да представя различното кино в България, ще се проведе за първи път в десетия по големина град в страната от 18 до 22 ноември.
Откриването ще бъде с прожекция на филма-омнибус "Преди и сега”, събрал звезден режисьорски състав, включващ френската прима Фани Ардан, един от най-награждаваните режисьори от новата турска вълна Хюсеин Карабей и най-провокативният ирански режисьор Джафар Панахи, посочват организаторите от "Позор".
Филмът "Добре дошли в Сао Пауло”, който ще бъде излъчен на 21 ноември, кани на разходка из бразилския мегаполис Сао Пауло през погледа на няколко известни режисьори, всеки от които представя своята история, случваща се по улиците на града.
Сред имената са режисьорът на култовия немски филм "Сбогом, Ленин!” Волфганг Бекер, отличеният на фестивалите в Кан и Венеция Амос Гитай, единият от братята Каурисмаки – Мика, холивудската звезда Филип Нойс, испанската актриса Мария де Медейрос и бразилският музикант Каетано Велосо, озвучил шедьовъра на Алмодовар "Говори с нея”.
В рамките на фестивала ще бъде показана и специална селекция "Българско късо съединение” с български късометражни филми, отличени на различни филмови форуми, сред които "Единствена реалност” на Милен Димитров, създаден по текстове на Владислав Христов, "Хромони” на актрисата Ина Николова (”Кецове”) и Райна Атанасова, и "Влакове” на Павел Веснаков, спечелил наградата на "София Филм Фест” за най-добър късометражен филм.
Ето и програмата на "Късо съединение" в драматично-кукления театър "Васил Друмев” в Шумен:
18.11. (петък) 18.00 ч. – "Преди и сега”
19.11. (събота) 18.00 ч. – "Персийски килим”
20.11. (неделя) 16.00 ч. – "Истории от Карс”
20.11. (неделя) 18.00 ч. – "Сюита за Ница”
21.11. (понеделник) 18.00 ч. – "Добре дошли в Сао Пауло”
22.11. (вторник) 18.00 ч. – "Българско кино съединение”
Водещи
-
Боряна Димитрова: Тревожна е и политическата, и електоралната картина
Социологът посочи, че на този етап не се вижда някоя от партиите да направи такъв пробив, че...
18.01 | 18:00
-
Дарете събраните си стотинки в помощ на бездомни животни в Бургас
Приютът ANIMAL SOS-BURGAS провежда кампания „Стотинки за живот“
18.01 | 17:17
Най-четени
-
Рая Назарян: Изборът на служебен премиер трябва е максимално отдалечен от политическия процес
"ГЕРБ са печелили избори и с хартия, и с машина. Ние търсим гаранция за честността на вота"
18.01 | 16:00
-
След 25 г. преговори: ЕС подписа търговско споразумение с Меркосур
Ако бъде напълно приложено, споразумението ще създаде една от най-големите зони за свободна...
18.01 | 13:20
-
Владислав Горанов: Още преди изборите държавата остава без бюджет
По думите му ГЕРБ са „най-научени на съюзи“ - "и от страната на булката, и от страната на...
18.01 | 14:00
-
Боряна Димитрова: Тревожна е и политическата, и електоралната картина
Социологът посочи, че на този етап не се вижда някоя от партиите да направи такъв пробив, че...
18.01 | 18:00