Джон Малкович отново в Народния театър, но с нов спектакъл 25.07 | 16:20
Репетициите на „Оръжията и човекът“ по Бърнард Шоу ще започнат през м. септември 2024 г.

През следващия театрален сезон 2024/2025 световноизвестният американски актьор, режисьор и продуцент Джон Малкович отново идва в България в подготовка на бъдещия си спектакъл "Оръжията и човекът" на Бърнард Шоу. Това беше договорено в рамките на поредица от разговори между Малкович и директора на Народния театър Васил Василев, предават от театъра.
Това е първият от няколко предстоящи съвместни проекта между режисьора и театъра. Предварителните срещи с трупата на Народния театър ще се проведат през новия театрален сезон 2023/2024, а репетициите ще започнат през м. септември 2024 г.
Действието на комедията "Оръжията и човекът" на Бърнард Шоу се развива в България, като по-голямата част от героите са българи. В основата на сюжета е битката при Сливница по време на Сръбско-българската война през 1885 г. "Оръжията и човекът" се играе за първи път през април 1894 година в Лондон.
Джон Малкович гостува на сцената на Народния театър заедно с една от най-популярните литовски актриси – Ингеборга Дапкунайте в спектакъла "В самотата на памуковите полета" от Бернар-Мари Колтес, на режисьора Тимофей Кулябин.
Джон Малкович е роден през 1953 г. През 1976 г. става един от основателите на чикагския театър "Степенулф". През 1983 г. се мести в Ню Йорк, като година по-късно играе на Бродуей с Дъстин Хофман. Дебютира в киното с филма "Място в сърцето" (1984), за който е номиниран за Оскар за най-добра мъжка второстепенна роля. Дебютът му като режисьор е с филма "The dancer upstairs" (2002).
Носител е на награда "Еми", номиниран е за престижните награди "Сателит", "Бафта", "Сатурн", "Оскар" и "Златен глобус".
Водещи
-
Освободиха изпълнителния директор на Българския спортен тотализатор
Министър Пешев е изискал отчет от ДП БСТ за изясняване на обстоятелствата около провеждането...
24.03 | 20:26
-
Путин е направил на президента на САЩ Доналд Тръмп "изключително личен подарък"
Говорителят на Кремъл заяви, че и в Русия, и в Съединените щати има желание и готовност да се...
24.03 | 16:40
-
Делян Пеевски: НАП да остави обикновените хора и да се заеме с олигарсите
Опасения за Еврозоната
24.03 | 14:59
Най-четени
-
Министерството на спорта уволнява цялото ръководство на Тотото
Министър Пешев се вслуша в призива на Пеевски
24.03 | 10:15
-
Какво означава празникът Благовещение
Благовещение е един от най-важните, дванадесет велики празника за християните
24.03 | 11:45
-
НОИ: Средната пенсия достигна 833 лева
През изминалата година са отпуснати близо 110 хиляди нови пенсии, като от тях 50 хиляди са...
24.03 | 13:45
-
Сериозен гаф беляза тегленето на тото 5 от 35 в неделя вечер
Въпреки че числата трябваше да бъдат от 1 до 35, в първото теглене бе изтеглено числото 41.
24.03 | 09:15