Ето международното жури на София Филм Фест 13.03 | 16:07
За първи път специално жури ще оценява филмите от балканския конкурс
Международното жури, което ще оценява филмите, представени в конкурсните програми на София Филм Фест, беше представено днес на пресконференция от директора на фестивала Стефан Китанов.
Председател на журито за игрални филми и 12-те късометражни кандидати за наградата "Jameson” е британският режисьор Дейвид Макензи, а членове са режисьорите Драгомир Шолев (България), Ян Цвиткович (Словения), Олга Диховичная (Русия) и продуцентът Марк Баше (Франция).
И тази година "FIPRESCI”, организацията в която членуват журналисти, а вече и блогъри, пишещи за кино, ще даде своя награда, съобщи "Булфото". В журито влизат Димитър Кабаиванов, Леслав Роман Чаплински и Алисън Франк.
За първи път жури ще оценява филмите от балканския конкурс. Председател на това жури е американският продуцент Джим Старк и членове Петер Заврел, изкуствовед от Австрия и молдовката Ана-Фелиция Скутелнику.
Документалните филми ще оценяват Елдора Трайкова - председател на журито, Бен Хопкинс и Джей Уайсберг от Ню Йорк.
Председателят на журито Джим Старк, цитиран от БТА, заяви, че очаква да види универсални истории, разказани с регионална специфика. "Ако историята те ангажира емоционално и те кара да мислиш и да очакваш какво ще се случи по-нататък, това е добър филм. Очаквам филми с универсални истории, разказани в балкански контекст и със специфичен за района език", посочи той.
Водещи
-
Слънчев понеделник, сутринта - мъгли
Максималните температури ще са между 7° и 12°, в София – около 8°
15.12 | 08:01
-
Украйна ще се откаже от членство в НАТО при гаранции за сигурност от САЩ и Европа
Това бележи голяма промяна
14.12 | 17:38
-
Светлин Тачев: Какво следва е работа на политическите сили, не на протестиращите
"Правителството играеше за история - да вкара страната в еврозоната", коментира политологът
14.12 | 17:18
-
Успешно приключи операцията по възстановяване на електрозахранването на "Кайрос"
Очаква се утре вечер танкерът да бъде закотвен в Бургаския залив
14.12 | 17:00
Най-четени
-
Слънчев понеделник, сутринта - мъгли
Максималните температури ще са между 7° и 12°, в София – около 8°
15.12 | 08:01
-
Костадинов: Приемането ни в еврозоната трябва да бъде отложено с една година
Нито една държава-членка на еврозоната не е влязла при такива обстоятелства - без редовно...
14.12 | 13:20
-
Надежда Йорданова: Ще върнем мандата
Правителство с наше участие в този парламент е невъзможно, категорична е тя
14.12 | 10:00
-
Ескперти за приемането на еврото: Няма да е приятно да видим наполовина банковите си сметки
Еврото ще дойде в България, но цените ще се повишат
14.12 | 11:20