Когато Господ беше българин... 21.11 | 09:45
БНТ ще излъчи филм за паметната победа на България над Франция
Филмът "Когато Господ беше българин" разказва за паметната победа на България над Франция на "Парк де пренс" през 1994 г. Той ще бъде излъчен от 21.00 ч. на 28 ноември по БНТ1, съобщиха от телевизията.
Тридесетминутният филм на спортния журналист от БНТ Антония Близнакова и режисьора Григор Николов съдържа непоказвани кадри от дните, белязали паметната победа на националния отбор по футбол.
На 17 ноември т.г. се навършиха 20 години от паметния футболен мач на стадион "Парк де Пренс", когато отборът на Димитър Пенев победи Франция с 2:1, а националът Емил Костадинов се превърна в герой, класирайки България за световното първенство в САЩ.
В дните преди, по време и след незабравимия мач на стадион "Парк де Пренс", екип на БНТ е придружавал националите и е заснел уникални кадри.
В "Когато Господ беше българин" пред камерата на Антония Близнакова 20 години по-късно застават героите на мача, които си спомнят за паметната дата и разказват как се е променил животът им след това.
Водещи
-
Гласуват окончателно новите бюджети за здраве и пенсии
Народното събрание одобрява ключови финансови рамки на второ четене
22.07 | 09:30
-
Борисов след нотата от Иран: Йотова да свика КСНС
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов и други представители на партията с нови критики към...
22.07 | 09:15
-
Имен ден празнуват Магдалена, Миглена и хиляди българи
Почитаме първата вестителка на Възкресението Мария Магдалена
22.07 | 08:49
Най-четени
-
Студен фронт носи интензивни валежи и градушки в Източна България
Стабилизиране в края на седмицата
22.07 | 08:34
-
Имен ден празнуват Магдалена, Миглена и хиляди българи
Почитаме първата вестителка на Възкресението Мария Магдалена
22.07 | 08:49
-
Борисов след нотата от Иран: Йотова да свика КСНС
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов и други представители на партията с нови критики към...
22.07 | 09:15