Лабиринт от мистика и загадки в "Затворената котка" 15.04 | 18:35
Първата книга от трилогията "Тайните на Хавана" е вече на пазара
![Лабиринт от мистика и загадки в "Затворената котка"](http://inews.bg/pictures/881572_1004.jpg)
Първата книга от задаващата се трилогия "Тайните на Хавана" (ИК Сиела) е вече на пазара. В "Затворената котка" читателят ще има възможността да последва главната героиня в пътешествията ѝ из съвременна Хавана, Атлантида и Стоунхендж.
Младата писателка Мелиса попада в един омагьосан кръг, преплетен от собственото ѝ въображение и мистичните легенди от миналото.
Изпод перото ѝ на белия лист се ражда един особен персонаж без лице – сянка, която постепенно я обсебва. Преследва я наяве и насън, докато Мелиса постепенно не осъзнава, че реалният ѝ живот ще изчезне напълно. Но кой е той и какво иска от нея? Какво се опитва да ѝ прошепне? Въпросите връхлитат постепенно, а отговорите може би се крият в миналото.
Единственият шанс на Мелиса да се отърве от привидението и да разкрие тайнството на призрачния ореол около себе си е сама да се загуби в лабиринта от легендите за някогашни империи и магически сили, където да намери отговори.
Даина Чавиано, авторката на "Затворена котка", успява да сътвори един интересен и мистичен роман, който изненадващо на места е и автобиографичен.
Писателката е родена в Хавана, Куба, където завършва бакалавърска степен по английска филология. Още като студентка печели множество литературни награди и бързо се утвърждава сред ярките имена в съвременната латиноамериканска литература.
Носителка е на престижния приз Азорин в категория най-добър роман с Мъжът, жената и желанието. Романът Островът на вечната любов печели първа награда на Florida Book Award в категория за най-добра испаноезична книга, издаден на повече от 25 езика, което го прави най-превеждана книга на кубински автор.
Критиците определят стила й като "неповторимо смесване на фантастика със социален реализъм, мистика и деликатна доза еротизъм”, а също така и като "блестящ опит да премахне границите между жанровете”.
Водещи
-
Атанас Зафиров е новият председател на Националния съвет на БСП
Той се яви на балотаж с Борислав Гуцанов
16.02 | 18:44
-
ДСБ започва подготовка за президентските избори догодина
16.02 | 18:00
-
Австрия: Атентатът във Филах е ислямистка атака, свързана с ИДИЛ
Австрийският вътрешен министър благодари на шофьор от фирма за доставки на храна, който спрял...
16.02 | 17:40
-
Застудява още, жълт код за валежи в 13 области
Ще се образува и ще се задържи снежна покривка
16.02 | 17:20
Най-четени
-
Борис Бонев: Часовникът на Апокалипсиса на София е на 12 без 5
Нужни са смели управленски мерки веднага, смяга той
16.02 | 13:20
-
БСП избира тайно председател на партията между седем кандидати
Това са Атанас Зафиров, Борислав Гуцанов, Кристиан Вигенин, Калоян Паргов, Боян Балев, Борис...
16.02 | 10:40
-
Бойко Ноев: Трябва да сме в първите редици на подкрепящите Украйна
Давам на Тръмп още две години слава, каза дипломатът
16.02 | 14:00