Ново от Лили Иванова 04.02 | 15:21
Подробности за концерта на примата в Софийската опера на 13 февруари
Лили Иванова ще изпълни с нови аранжименти хитовете си "Ела", "Покруса" и "Ти сън ли си" на концерта си в Софийската опера и балет на 13 февруари.
Това съобщи днес на пресконференция в операта Димитър Тодоранов, организатор и продуцент на предстоящия концерт.
Специална изненада за гостите на шоуто по думите на Тодоранов е Зоран Яниц - най-добрият сръбски изпълнител на класическа китара, преподавател и носител на множество награди.
В продължение на 45 минути Яниц заедно със симфоничния оркестър на операта ще изпълни песни на Лили Иванова и на други български музиканти.
Организаторите за подготвили специална мултимедия с над 100 кв. метра екрани и повече от 100 осветителни тела. Подобно нещо досега в операта не е правено, коментира Тодоранов.
Актьорът Юлиан Вергов и Мис България Ваня Пенева ще са сред участниците в мултимедийните клипове, издадоха организаторите, цитирани от БТА.
Подготовката на концерта им е отнела повече от три месеца, а 48 часа по-рано ще започне подготвянето на сцената.
Събраните приходи от билети ще бъдат използвани за направата на арт-инсталация в морския курорт Лозенец по идея на художника Кольо Карамфилов, който почина миналия месец. Идеята е в курорта да се постави роял, на който да свирят и пеят известни български музиканти.
Водещи
-
Тол камерите следят за скоростта в нови 6 отсечки в Русе, Велико Търново и Габрово
Нови участъци в Русенска област
24.10 | 17:57
-
България и Виетнам подписаха осем двустранни споразумения
Киберсигурност и борба с престъпленията
24.10 | 17:20
-
Водният режим в Плевен остава в сила
От РЗИ постъпват доклади, ежеседмично се правят анализи на качеството на водата. Водата е...
24.10 | 16:45
Най-четени
-
Промяна при пенсионирането на военните
Поправката е предложена от Христо Гаджев (ГЕРБ-СДС), Станислав Анастасов ("ДПС-Ново начало"),...
24.10 | 12:15
-
Евродепутатите се съгласиха да спре сезонната смяна на часа
Съветът на ЕС бави решението
24.10 | 13:15