Орхан Памук: За първи път идвам в България и съм закъснял 18.05 | 14:34
Писателят получи най-високото отличие на Министерството на културата - "Златен век"

"За първи път идвам в България и смятам, че съм закъснял". Това каза турският писател Орхан Памук, носител на Нобеловата награда за литература през 2006 г., който е на посещение у нас.
Той беше отличен от министър Вежди Рашидов с най-високото отличие на Министерството на културата - "Златен век".
"За мен е чест да получа това отличие, особено от министъра на културата, който също е човек на изкуството", отбеляза Орхан Памук при награждаването.
Той остави автографи на няколко свои книги, които ще бъдат предоставени на 23 училища по изкуства у нас, съобщи БТА. На награждаването присъстваха министърът на образованието, младежта и науката Сергей Игнатов и известни български писатели.
Авторът е познат на българските читатели с осем романа и с една книга със спомени - "Името ми е Червен" и "Бялата крепост" (с по две издания), "Сняг", "Черна книга", "Истанбул", "Нов живот", "Музей на невинността", "Джевдет бей и неговите синове".
Водещи
-
Путин се надява, че мирните преговори между Русия и Украйна ще продължат
Той каза, че първоначалната реакция на Украйна на предложението за създаване на двустранни...
01.08 | 17:59
-
Българските държавни железници издадоха остра позиция относно зачестилите случаи на силно замърсяване на влаковете от страна на пътниците
Финансови последици за превозвача
01.08 | 17:40
-
По-малко загинали, но повече тежко ранени при катастрофи през 2024 година
Критики към работата на институциите
01.08 | 17:20
-
9 деца от София, дошли на спортен лагер във Варна, са със стомашно-чревно разстройство
Децата са на възраст между 7 и 12 години. Настанени са в семеен хотел в града.
01.08 | 17:00
Най-четени
-
Митко Павлов написа хаплив коментар за Димо Алексиев, Ралица Паскалева му отговори
Ралица Паскалева по-късно изясни в коментар, че не оправдава действията на Алексиев, а...
01.08 | 11:59
-
Започва Богородичният пост - един от четирите многодневни периоди на въздържание в православния календар
Богородичен параклис
01.08 | 09:15
-
Годжи: Слави Трифонов спаси малкия ми син!
Годжи разказва как записването му в музикалното училище в Плевен изцяло преобръща живота му.
01.08 | 12:15
-
Киселова: Опозицията търси начин за консолидация
"Темата а КПК минава от едната крайност в другата, от това да изберем най-читавите хора до...
01.08 | 11:30