Откриват Европейските дни на наследството в Сандански 14.09 | 19:48
Честванията започват на 17-18 септември, през октомври ще са в цялата страна

На 17 и 18 септември в България ще се проведат "Европейските дни на наследството", които се отбелязват в 49 държави, подписали Европейската културна конвенция. Тази година официалните чествания ще бъдат в Сандански.
Съвместно с общинската администрация в Сандански Министерството на културата организира национално ателие - информационна среща, в които ще участват специалисти от различни сфери, изследователи, музейни работници и представители на местната власт от няколко области в страната.
Със съдействието на Археологическия музей в Сандански ще се проведат и традиционните класове на наследството, които имат за цел да насърчат интереса на младите хора към културното наследство и да ги ангажират с неговото опазване.
"В България проявата се организира за 19-ти път, като още от самото начало Министерството на културата е координатор по провеждането на тези чествания. По традиция европейските дни се провеждат през месец септември, като всяка от европейските страни избира своя национална тема и дата на официалните тържества. Темата на тазгодишните дни у нас е "Културното наследство в информационното общество", каза по БНР зам.-министърът на културата доц. Бони Петрунова.
Европейските дни на наследството ще бъдат отбелязани и с множество прояви през септември и октомври на територията на цялата страна.
Водещи
-
ЕК предложи да удължи правото на пребиваване на украинските бежанци в ЕС с още 1 г.
Предложената дата е 4 март 2027 г., но вече се говори и за краен срок на специалния им статут
04.06 | 18:20
-
Димитър Радев: Еврозоната ни предлага по-добра защита срещу кризи и популизъм
"Едва ли има друга тема, при която готовността да се измерва толкова обективно и конкретно",...
04.06 | 18:00
-
След докладите за еврото: Радостин Василев прогнозира политическа нестабилност
Той е на мнение, че е време за предсрочни избори
04.06 | 17:40
Най-четени
-
Желязков: Ще дадем всички гаранции, че няма да има недобросъвестни търговски практики
И съобщи мерките, които правителството предприема.
04.06 | 11:30
-
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов с коментар преди излизането на конвергентния доклад
Той коментира и протеста срещу еврото, който блокира центъра на София.
04.06 | 10:59
-
НС отхвърли ветото на президента върху промените в Закона за енергията от възобновяеми източници
"За" повторното приемане на законопроекта гласуваха 126 депутати
04.06 | 13:40
-
Фризьор от Монтана подстригва безплатно възрастни хора в старчески домове и деца в парка
Салоните и бръснарниците в града вече надхвърлят 120.
04.06 | 10:30