Световният театър гостува в София 17.05 | 14:25
Първото представление е "Една нощ в киното" на Самуел Финци
Театрален концерт с филмова музика и истории от Чарли Чаплин до Дейвид Линч ще се проведе в столицата.
"Една нощ в киното” с участието на Самуел Финци ще е първото представление от програмата на седмото издание на "Световен театър в София” (03-08 юни 2013 г.).
Ще можете да го видите на 3 юни от 19 часа в Малък градски театър "Зад канала” и на 4 юни от 21,15 часа в Художествена галерия МТФ "Варненско лято” .
Самуел Финци е не само един от най-обичаните актьори в България, но и сред най-ценените в Германия.
Преди повече от 20 години той започва своята кариера на немска сцена и през 2011 г., заедно с режисьора Димитър Гочев и актьорите Алмут Цилхер и Волфрам Кох, става носител на престижния театрален приз на Берлин.
Финци не спира да търси провокации и за "Една нощ в киното” съставя българо-немско театрално трио заедно с джазмена Георги Дончев и младия немски композитор на театрална и филмова музика - Даниел Регенберг.
Независимо дали на сцената или на екрана, Самуел Финци неизменно пленява със своя талант. Той може да бъде всичко – и актьор, и музикант, и танцьор… Или с други думи - автентичен джазмен на изкуствата.
В концертното шоу "Една нощ в киното”, което ще софийската публика ще има възможността да види на сцената на МГТ "Зад канала” той събира в експлозивно цяло страстта си към театъра, киното и музиката.
Триото ни повежда в музикално филмово пътешествие с импровизации по класически песни, композиции и монолози от ленти на Чарли Чаплин, през Уди Алън до Дейвид Линч.
"Има филми, които така се запечатват в съзнанието ни, че понякога една история, няколко музикални тона или просто едно намигване са достатъчни да извикат отново пред очите магията на техните образи”, казват създателите на спектакъла.
С "Една нощ в киното” тази магия оживява на театралната сцена.
Билетите за спектакъла в София са почти разпродадени, така че, ако искате да преживеете "Една нощ в киното”, побързайте.
Билети на касата на Малък градски театър "Зад канала”
Водещи
-
Доц. Петър Чолаков: Ако има сделка на ПБ с ГЕРБ и ДПС, ще стане очевидна есента
Радев води политика тип "на двата стола" - да бъдем и с едните, и с другите, без да напускаме...
15.07 | 21:00
-
Вижте всички решения на кабинета "Радев" от 15 юли 2026 г.
Асен Тутеков е назначен за заместник-председател на Държавна агенция „Разузнаване“
15.07 | 20:45
-
Скандал на Мондиал 2026: Над 10 млн. души се включиха в подписка за дисквалификация на Аржентина
Авторите на кампанията твърдят, че аржентинският тим се ползва с привилегировано отношение от...
15.07 | 20:30
-
Българските младежи са с най-слаби дигитални умения в ЕС
Това сочи проучване на Евростат
15.07 | 20:15
Най-четени
-
Най-добрият български тенисист Григор Димитров излиза в сряда по обяд срещу португалеца Нуно Боржеш
Григор Димитров в Бостад: Дата, начален час и ТВ за втория мач срещу Нуно Боржеш
15.07 | 11:45
-
Блъснаха дете на пешеходна пътека край Созопол, шофьорката си тръгнала
Момиченцето е с повърхностни наранявания. Прегледано е в болница и е освободено за домашно...
15.07 | 10:15
-
Шишков за бетонните мантинели: Решенията трябва да са експертни, а не политически
Регионалният министър разпореди анализ на действащите стандарти и разкритикува призивите за...
15.07 | 14:00
-
Защо египетският лешояд е пред пълно изчезване?
Биологичното разнообразие в страната е изправено пред безпрецедентна криза
15.07 | 12:30