Стефан Цанев: За какво беше всичко? 13.04 | 10:40
Тъжните разсъждения на големият писател, поет и драматург
![Стефан Цанев: За какво беше всичко?](http://inews.bg/pictures/2419880_1004.jpg)
Човек, когато е на крачка от срещата с Всевишния, по-тъжно разсъждава... Човек си задава въпроса "за какво беше всичко, когато краят обезсмисля всичко?
Тъжните разсъждения направи големият писател, поет и драматург Стефан Цанев. 87-годишният носител на орден "Стара планина" I степен гостува в предаването "Култура.БГ". Поводът беше появата на бял свят на новата му книга "Небесна гледна точка".
"Може би трябваше да излезе, след като си отида от този свят", коментира Цанев, като обясни, че книгата, която е нещо, като драматизирана поезия, е много тъжна и затова се извинява на читателите, но от скръбта човек се научава повече.
"Може би единственият смисъл е какво оставяш за другите, макар и тривиално да прозвучи... Но най-тъжното преживяване ги очаква богатите хора – това към което са се стремили цял живот, в последния миг човек не може да вземе и ще го вземат разни наследници хайвани", смята писателят и се пошегува: "аз поне нямам тези страдания".
"Големият въпрос е какво оставям, така че моите деца и внуци да не се срамуват, че носят моето име", каза още Цанев.
Той е много разочарован, че човечеството пилее силите си, при положение, че може би сме единствени сред милиарди галактики. Ако все пак има и други, Стефан Цанев смята, че те ще се удивят на нашата мерзост след първия контакт.
Според него няма надежда за промяна, защото "тези от които зависи съдбата на народите няма да погледнат нагоре".
Водещи
-
Кирил Петков: Ще следим всяка позиция в регулаторите
Лидерът на "Продължаваме промяната" изрази притеснение, че управляващата коалиция вече е...
10.02 | 18:00
-
„Ергенът“ за пореден път доказа, че е истински феномен в родния телевизионен ефир
Стартът на приключението за Виктор Русинов и Мартин Николов, както и техните индивидуални...
10.02 | 17:40
-
Средната пенсия на предсрочно пенсиониралите се ще е по-висока от редовната
Като брой тези хора са 52 342-ма на фона на над 1 214 000, които са излезли в пенсия като са...
10.02 | 17:20
-
"Възраждане": От НСИ не искат да ни предоставят първичните данни
От "Възраждане" обявиха организирането на национален протест срещу присъединяването на...
10.02 | 16:45
Най-четени
-
Софийски квартали остават без парно и топла вода
Едни от най-честите дела, които потребителите в столицата водят, са с "Топлофикация – София“,...
10.02 | 10:46
-
Хепатолог отсече: Медът е 80% захар - по-вкусен е, отколкото полезен
Също така според Вялов медът съдържа органични киселини, които биха могли да бъдат полезни за...
10.02 | 13:15
-
Нов случай в градския транспорт на София, при който пътник е заложник на шофьора
Оказва се, че случаят не е прецедент и други пътници са преживели същото.
10.02 | 09:59