Дани Бойл не иска да е рицар 19.12 | 08:10
Режисьорът отказа да получи титалата, зада е по-близо до народа
Режисьорът Дани Бойл отказа да приеме рицарско звание, което му бе присъдено заради церемонията по откриването на XXX Летни олимпийски игри в Лондон.
Британецът, който е носител на "Оскар" за филма си "Беднякът милионер", обясни решението си със стремежа "да бъде по-близо до народа".
"Много се гордея, че съм гражданин с равни права, като на всички. Това бе и посланието, което се опитвах да внуша чрез церемонията по откриването на Игрите", каза Бойл пред журналисти на Острова.
Бойл затвърди славата си на талантлив постановчик с размаха и оригиналността на представлението, с което бяха открити Олимпийските игри.
Телевизионното предаване на церемонията започна с видео с участието на Джеймс Бонд и британската кралица, създадено по идея на режисьора, припомня БТА.
В края на филмчето двамата актьори, които играят два от най-разпознаваемите персонажи във Великобритания, скочиха с парашут от хеликоптер, пристигайки така на стадиона.
Водещи
-
Стотици близки, приятели и почитатели изратиха Калин Терзийски в последния му път
"Моят човек тръгна", лаконично кратка бе в скръбта си Ивана - майката на детето му и жената,...
24.01 | 18:00
-
В България вечеряме в ресторант за 40 евро, в Швейцария за 160
Статистика сравянва тристепенно меню в европейски градове
24.01 | 17:20
-
Огромна зимна буря минава над Северна Америка
Код за опасно време в 16 щата за 170 милиона американци
24.01 | 16:59
Най-четени
-
България внася 9 пъти повече зеленчуци и 5 пъти повече плодове, отколкото изнася
Само за първите осем месеца на миналата година у нас са влезли над 68 хиляди тона домати,...
24.01 | 11:00
-
Край на смяната на левовете в евро в чейндж бюрата
Това става ясно от изменения в наредбата, публикувана в Държавен вестник
24.01 | 10:00
-
Елен Колева се сбогува с Калин Терзийски с трогателни думи
Това тя направи в социалните мрежи
24.01 | 16:00