Салма Хайек: В България се чувствам като у дома си 13.07 | 11:18
Актрисата смята, че българите приличат на мексиканците

"В България се чувствам като у дома. Вие българите много приличате на мексиканците, имате същия темперамент. Дори храната ви е подобна, вашата баница е същата като нашата кесадия.", заяви очарователната Салма Хайек пред камерата на bTV.
Актрисата ще бъде у нас почти цяла лято, тъй като снима филма "Септември в Шираз", който се реализира в студията на "Ню Бояна филмс". Чаровната звезда допълни, че е очарована от професионализма на на нашия екип. Салма е категорична, че нашите професионалисти по нищо не отстъпват на холивудските си колеги, дори напротив превъзхождаме ги. Българите били по-усмихнати, докато американците винаги били сериозни по време на работа.
Хайек е много въодушевена от ролята си в продукцията, тя смята, че играе най-силния персонаж в "Септември в Шираз". Героинята й е силна жена, която е чудесна домакиня, знае как да сплоти семейството си и да излезе от неприятните ситуации с достойнство.
Салма разказа пред Диана Любенова, че е играла с много красиви актьори, но нейна слабост са Антонио Бандерас и Пиърс Броснан. Актрисата чувствала Антонио като свой роднина, а Пиърс бил толкова забавен, че тя обожавала да играе с него.
Докато снимали "След залеза" Салма спретнала номер на Агент 007. Двамата били в леглото, Броснан трябвало да говори по телефона с гръб към нея, а тя трябвало да го гали и в той момент той се обръща да я целуне, както е по сценарий, но Хайек се сменила с режисьора и Джеймс Бонд целунал него.
Салма смята, че работата трябва да е и удоволствие, за да може да се върши както трябва. Тя споделя, че е правила много жертви в името на кариерата, но не съжалява за тях. За ролята си на Фрида Кало актрисата започнала да се бръсне, за да има реален мустак. Салма, която е номинирана за "Оскар" за тази роля, е и продуцент на филма. Работила е по продукцията цели 8 години, за да намери правилния режисьор и актьори, които да изпълнят визията й за филма.
Звездата допълни, че не знае каква е формулата на нейния успех. Сподели, че й е било много трудно, защото е мексиканка и почти не е говорела английски когато пристигнала в САЩ, но именно трудностите я мотивирали да продължава напред.
Водещи
-
Седем новооткрити случая на туберкулоза в област Шумен от началото на 2025 г.
Екипи на РЗИ провеждат на територията на област Шумен и информационна кампания относно...
10.09 | 17:20
-
Български евродепутат: Фон дер Лайен води Европа по пътя на войната
Кулминацията на речта беше директното обръщение към Урсула фон дер Лайен, в което българският...
10.09 | 17:00
-
Въвеждат нови индикатори за качество на болничното лечение
Разширяване на преговорния процес и контрола
10.09 | 16:15
-
Кабинетът даде съгласие на БДЖ да продаде недвижими имоти в София
Кабинетът реши, че предоставя безвъзмездно на НКЖИ управлението на имот - публична държавна...
10.09 | 16:00
Най-четени
-
Защо Гришо не поздрави първия си братовчед за успеха?
На въпрос дали е получил поздравления от Гришо за успешното представяне, Василев отговори леко...
10.09 | 11:30
-
Парламентът избра за заместник-омбудсман Мария Филипова
Шестима депутати от АПС гласуваха „въздържал се“.
10.09 | 10:59
-
Откриват първите умни филтриращи чешми в пет софийски училища
Програмата за чиста вода в училищата ще бъде представена утре (11 септември), в 11.30 ч., в...
10.09 | 13:45