Мъж ослепява от водка, спасяват го с уиски 05.12 | 14:02
Прогледнал, след като лекари му вкарали черно Джони венозно

Новозеландски лекари спасиха с уиски 65-годишен мъж, ослепял от водка, съобщиха Orange News, цитирани от БТА.
Използването на другата спиртна напитка се наложило, тъй като лекарите нямали под ръка етанол.
Денис Дюти ослепял внезапно, след като неблагоразумно пил водка на 50-годишнината от сватбата на родителите си, без да помисли, че тя би могла да реагира с лекарствата му за диабет.
Близките му го закарали в болницата на базата Таранаки. Лекарите предположили, че той е получил формалдехидно отравяне.
Този вид отравяне се дължи на поемане на метанол и може да се лекува с етанол, какъвто съдържат спиртните напитки.
Тъй като в болницата нямало достатъчно медицински етанол, човек от персонала отскочил до местния магазин и взел бутилка уиски.
Лекарите обаче не почерпили с него Денис Дюти, а го вкарали със сонда направо в стомаха му.
"Уискито е било добро. Джони Уокър черен етикет. Пет дена след това, когато се събудих, виждах все едно нищо не е било", коментира Дюти.
Водещи
-
Расте броят на засегнатите стопанства с шарка по дребните преживни животни
Властите припомнят, че заболяването не е опасно за хората.
18.07 | 16:59
-
Министър Гуцанов призова хората да проверяват дали домовете за възрастни, в които настаняват близки, са законни
По думите на Гуцанов в момента домовете в България, които са държавни и делегирани към...
18.07 | 16:45
-
ЕК предлага предлага таксата за разрешение за пътуване до ЕС на чужденци, за които не се изисква виза, да се повиши
Комисията уточнява, че се очаква това да стане до края на следващата година
18.07 | 16:15
Най-четени
-
Радев: Площадите са пълни, българите протестират срещу отказа от допитване и въвеждането на еврото без необходимите условия и подготовка
Демокрацията у нас е фасадна. Правителството е декор на дуото Пеевски - Борисов. Правосъдието...
18.07 | 13:28
-
Денков: Ние се намира в състояние на диктатура
"Не ни е страх. Няма достатъчно белезници за хората в София", заяви той.
18.07 | 11:59
-
Адвокатът на Благомир Коцев: Няма доказателства за искан подкуп
Съмнения за изкуствени записи
18.07 | 10:59
-
След инцидента в Слънчев бряг и последвалото задържане, Жана Бергендорф проговори за първи път
Певицата, станала известна с победата си в "X Factor", реагира с ирония към критиките и...
18.07 | 10:45