Падат ли си жените по серийни убийци? 04.11 | 10:00
Оказва се, че жените масово биват привлечени от тези образи и дори изпитват привличане към тях като същевременно едва ли би им се искало да се превърнат в част от жертвите им

Не е тайна, че голяма част от жените си падат по лошите момчета. Може би ни вдъхват чувство за опасност, което от своя страна може да бъде доста възбуждащо. А мистериозното им излъчване само допълва още повече пейзажа.
Но напоследък наблюдаваме как светът полудява по доста опасни мъже като световно известни серийни убийци и вместо да се възмущават от деянията им, хората ги боготворят. За тях се правят предаваиня, пишат се материали и се създават филми и сериали, които описват подробни детайли от живота им, представяйки ги в една доста по "романтична" светлина.
Оказва се, че жените масово биват привлечени от тези образи и дори изпитват привличане към тях като същевременно едва ли би им се искало да се превърнат в част от жертвите им. Но на какво се дължи тази силна симпатия към жестоки мъже като Тед Бънди, Джефри Дамър и други?
Психологическа връзка между страха и секса
Психолози обясняват, че страхът и възбудата неврологично могат да се усещат много сходно. 62% от жените имат фантазии, които включват секс без тяхно съгласие, според проучване от 2009 г., проведено сред 355 жени. Тази склонност към сексуална пасивност сред жените, дори когато е намесена опасност, може би е свързана с културните очаквания и нуждата да се чувстват желани. Независимо дали си представяте, че Тед Бънди е обсебен от вас и ви преследва, идеята да бъдете желани дори до степен на насилие може да бъде безспорен афродизиак.
Жените изпитват емпатия към всички, дори и към престъпниците
Жените са по-склонни да реагират със съчувствие, когато някой страда, за разлика от мъжете. Това се дължи на по-високите нива на окситоцин, известен още като хормона на любовта, в мозъка, което води до по-високи нива на емпатия. Особена черта на много true crime документални филми e, че те насърчават зрителя да се постави на мястото на злодея, показвайки интимни детайли от характера и трудния му живот.
Когато са в опасност, жените имат нужда от контрол
Тази любов към серийните убийци си има клинично определение: хибристофилия. Обикновено наричан "синдром на Бони и Клайд", увличането по лоши момчета се дължи на чувство за контрол и вълнение. За много от тези жени общуването с престъпници е начин да избягат от определението за скучен живот.
В крайна сметка, цялата тази симпатия към опасните мъже бива налагана десетилетия наред от страна на медиите и киното. екипите на големите филмови продукции много добре знаят как да си играят с психиката ни и да ни накарат да обичаме нещо, което в действителност може да бъде много опасно.
Водещи
-
Оставаме на дъното 18-а година: България с най-ниското МРЗ в ЕС
С 38% се е увеличило минималното възнаграждение от 2024 годин
18.04 | 18:00
-
Японската Ванга със страховито предсказание за 25 юли 2025 г.
В миналото Рио Тацуки е направила няколко точчни пророчества
18.04 | 17:43
-
Рубио: Тръмп ще се откаже да посредничи за мир, ако до дни няма напредък
Държавният секретар на САЩ коментира и въпроса за иранската ядрена програма
18.04 | 17:20
-
Инспекцията по труда е спряла 321 опасни работни места
Установени са забавени трудови възнаграждения в размер на над 1 милион лева
18.04 | 16:40
Най-четени
-
Оставаме на дъното 18-а година: България с най-ниското МРЗ в ЕС
С 38% се е увеличило минималното възнаграждение от 2024 годин
18.04 | 18:00
-
Венеция удвои входната такса за еднодневни екскурзии
Това е първият град в света, който събира входни такси от краткосрочните посетители, подобно...
18.04 | 11:20
-
Километрична автоколона на АМ "Хемус" в посока Варна
18.04 | 16:59