Спасиха слон и слонче, затънали в кална лагуна 10.11 | 10:25
По принцип защитниците на животните оставят природата сама да се грижи за себе си
Слон и малко слонче бяха спасени, след като затънаха в кална лагуна в Замбия, съобщава Daily Mail.
Защитниците на животните в района обикновено оставят природата сама да се грижи за себе си, освен ако проблемът не е свързан с дейността на хората.
"Повечето природозащитници смятат, че човекът не трябва да се меси в нещата на природата, независимо колко жесток може да изходът от това", обясни Рейчъл МакРоб от спасителния екип. "Като цяло ние сме съгласни с това, освен ако проблемът в дивата природа не е създаден от човека. Въпреки това всяко правило си има изключение".
Природозащитниците решили, че не могат да гледат как затъналите в калта слонове умират бавно. Тъй като калта в лагуната съхнела бързо, оказването на помощ се оказало същинска надпревара с времето.
В началото били направени няколко опита да извадят малкото, но то искало да остане с майка си и се връщало, като затъвало отново в калта. В крайна сметка спасителите успели да изтеглят слончето по-далече от опасното място. Тогава то чуло вика на друг слон и се втурнало към него.
След като спасили бебето, спасителите помогнали и на майката, която била изтощена от борбата с калта. Слонът бил вързан за трактор, който го издърпал сантиметър по сантиметър, докато животното не напуснало окончателно опасния участък. Майката се изправила и се върнала при семейството и малкото си слонче.
Водещи
-
Споразумение за прекратяване на огъня: Тръмп подписа заедно с лидерите на Тайланд и Камбоджа
"Това е паметен ден за всички народи от Югоизточна Азия", заяви американският прзидент по...
26.10 | 11:20
-
В 175 общини: На един чиновник се падат под 200 жители
Има нужда от реформа и прекрояване на административната карта, смята икономистът от ИПИ Адриан...
26.10 | 11:00
-
Допълнителен данък, ако плащаш само в брой в Гърция
Държавата определя долен праг за процента от заплатата, който да се харчи за покупки с карта
26.10 | 10:40
-
След случая в "Дианабад": Актьорът Росен Белов - отстранен от татралната работилница на министър Бачев и театър "София"
Започва незабавна проверка на дейността на "Театрална работилница Мариан Бачев и Аркадия Фюжън...
26.10 | 10:20
Най-четени
-
След случая в "Дианабад": Актьорът Росен Белов - отстранен от татралната работилница на министър Бачев и театър "София"
Започва незабавна проверка на дейността на "Театрална работилница Мариан Бачев и Аркадия Фюжън...
26.10 | 10:20
-
Църквата почита свети Димитър Солунски Чудотворец
LВижте каки са народните обичаи и поверията за този ден
26.10 | 09:15