Марек взе гейм на палача на Тренто в приятелски мач 01.03 | 08:32

Българският шампион загуби с 4:1 (25:13, 20:25, 25:21, 25:19, 15:11) от Динамо (Москва) в контролна среща, играна в Самоков

Руският гранд Динамо (Москва) победи българския шампион Марек Юнион Ивкони с 4:1 (25:13, 20:25, 25:21, 25:19, 15:11) в приятелски волейболен мач, игран в "Арена Самоков" снощи.

След пълна доминация в първия гейм, спечелен с 25:13, треньорският щаб на руснаците направи няколко смени, като дупничани се възползваха от ситуацията и успяха да вземат гейм на именития си съперник след 25:20 във втората част.

Последваха нови два бързи гейма на сметката на московския гранд, а при резултат с 3:1, двата тима се споразумяха за допълнителен пети гейм, в който играха предимно резервите на двата тима. Динамо спечели и него - с 15:11 за крайното 4:1.

Въпреки загубата, българският шампион може да се похвали, че все пак взе гейм на именития си съперник, а волейболистите на Марек имаха възможността да се изправят очи в очи със световни звезди като поляка Бартош Курек и руснаците Сергей Гранкин, Александър Кривец, Павел Круглов, Семен Полтавски и др.

Московчани, които отстраниха "българския" Тренто в Шампионската лига, са на двуседмична подготовка в България и тренират в "Арена Самоков". Престоят на Динамо у нас е до неделя, като единствената им контрола на българска земя бе именно с Марек.