Проверяват столичния бул. "Мария Луиза" за незаконни реклами 07.03 | 10:27

Акцията ще стартира от пл. „Лъвов мост”

От Кремена Бедерева

От днес Столичен инспекторат в рамките на 5 работни дни ще извърши цялостна проверка по документи относно законността на поставяне и престояване на всички фирмени и рекламни елементи, разположени по фасадите на жилищните и административни сгради на бул. "Мария Луиза”.

Акцията ще стартира от пл. "Лъвов мост”, катоя освен за разрешения за поставяне на съоръженията, инспекторите ще проверяват и за наличието на рекламни послания по тях, изписани с текстове само на чужд език, съобщават от общината.

На установените като нарушители физически и/или юридически лица на място ще бъдат налагани предвидените в чл. 80, ал.9 и чл. 81 от Наредбата за преместваемите обекти, за рекламните, информационни и монументално декоративни елементи и за рекламната дейност на територията на Столична община административни мерки.

Обобщената информация от резултатите на проверката впоследствие ще бъде изпратена в Дирекция "Контрол по строителството” – СО, с оглед започването на процедура по принудително премахване на незаконно разположените обекти.

В резултат на вече започнати подобни проверки по бул. "Витоша”, бул. "Дондуков”,ул. "Г.С. Раковски” и ул. "Пиротска”, броя на доброволно демонтираните рекламни и информационни елементи от страна на техните собственици вече надхвърли 400.

Водещи

Най-четени