Радослав Златанов донесе 4-ти медал за България от Световното 26.07 | 11:07

Българският лекоатлет завоюва бронз в бягането на 100 метра

Българският лекоатлет Радослав Златанов спечели бронзов медал на 100 метра на Световното първенство по лека атлетика за хора с увреждания в Лион (Франция).

Така, след като завърши на четвърто място в скока на дължина (F42) с личен рекорд в дисциплината от 47.63 метра, и намери място сред осемте най-бързи мъже на планетата в бягането на 200 метра, снощи великотърновският лекоатлет взе първия си медал, преборвайки се за третото място в бягането на 100 метра, категория Т13.

В сряда бронзовият медалист от Параолимпийските игри в Лондон завърши на трето място във втора полуфинална серия в спринта на 100 м с резултат 11.18 сек., с което спечели правото да се бори за разпределението на медалите.

Шампион на 100 метра (Т13) стана олимпийският шампион и световен рекордьор Джейсън Смит от Ирландия с време 10,61 секунди. На второ място се подреди Джонатан Нтуту от Намибия с 11,12 секунди.

Радослав Златанов финишира за 11,15 секунди, с което не само подобри постижението си от полуфиналните серии (11,18 сек.), а и с цели 10 секунди времето си, поставено в същата дисциплина на Параолимпиадата в Лондон миналото лято, когато той завърши шести в 11,25 секунди.

Sporta.bg припомня, че това е четвърти медал за България от шампионата на планетата в Лион, след след среброто на Стела Енева (гюле, F58) и бронзовите отличия на Мустафа Юсеинов на диск (категория F54/55/56) и Дечко Овчаров на диск (категория F42).