Расте броят на ражданията със секцио в Кърджали 21.01 | 15:47
Причината е, че жените се страхуват от болката от раждането
Родилките в Кърджали все по-често избират раждането секцио, тъй като се страхуват от болката, съобщи завеждащият акушеро-гинекологичното отделение в болница "Д-р Атанас Дафовски” в града д-р Георги Дзивков, цитиран от БТА.
По думите му 30 на сто от жените в болницата са избрали този метод през миналата година. Общият брой раждания за същия период е 861.
Ражданията на ин витро заченати бебета пък са между 10 и 15.
Дзивков твърди, че броят на ин витро процедурите се увеличава. Причината за това не се дължи на увеличаване на репродуктивните проблеми при двойките, а на факта, че родителите са нетърпеливи да си имат детенце, след като две-три години са правили неуспешни опити за зачеване.
Новата тенденция е жените да раждат за първи път на възраст 30-32 години, смята лекарят. Според него те гледат първо кариерата, а след това мислят за семейство.
Водещи
-
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната
Очакват се температури между 32° и 37°, в София - около 32°
28.06 | 09:00
-
Ивайло Мирчев: Бюджетът на Жан Виденов е приет при 3% дефицит, този е при 5,7%
Не виждам от „Прогресивна България“ действия към реформи, коментира той
27.06 | 18:00
-
Алекса Рашева със злато в многобоя на турнира по художествена гимнастика в Испания
Със сребърния медал в многобоя се окичи представителката на Италия Карлота Фулигнати
27.06 | 17:40
Най-четени
-
Кирил Петков: Имах предимството Асен Василев да ми бъде финансов министър и избегнах, случващото се сега на Радев
Всякакви хитреци се опитват да се закачат на държавната хранилка, Радев има опит като...
27.06 | 14:00
-
Гълъб Донев: Най-важната отложена реформа е тази в държавната администрация
Той заяви, че кабинетът не се притеснява от обявените протести срещу бюджета
27.06 | 13:40
-
Чуждестранни туристи шокирани от цените в Слънчев браг
Дюнерът е 8 евро, а парче пица - 3 евро
27.06 | 11:40
-
Арест край нощен клуб в Созопол: Откриха стотици флакони райски газ и дрога
Стойността на иззетия райски газ е около 15 хиляди евро, а на кокаина – около 3200 евро
27.06 | 13:20