57% от хърватите подкрепят влизането в ЕС 07.09 | 12:49
Проучването е направено за нуждите на делегацията на общността в страната
Влизането на Хърватия в ЕС се подкрепя от малко повече от половината граждани, докато против присъединяването са 37% от жителите на страната, предаде БТА, като се позовава на информация на Танюг.
Данните са от проучване, направено за нуждите на делегацията на ЕС в Хърватия от агенция "Ипсос Пулс". В евентуален референдум за присъединяването на Хърватия към ЕС биха участвали 70% от гражданите, от които 57% биха гласували за присъединяване към евросъюза, докато 37% биха били против. 6% от анкетираните пък нямат мнение по въпроса.
Около присъединяването на Хърватия към ЕС не съществуват дълбоки обществени разделения. Някои обществени групи са по-склонни, а други са по-малко склонни да подкрепят присъединяването на Хърватия към ЕС, но различията не са големи, заяви Драган Багич от агенция "Ипсос Пулс", представяйки проучването.
Подкрепата за членството на Хърватия в ЕС е стабилна и от 2003 г. възлиза на около 50%, каза той.
iNews.bg припомня, че в края на юни Хърватия приключи преговорите си за членство в ЕС. Страната ще влезе в общността на 1 юли 2013 година. Самият договор за присъединяването ще бъде изготвен и подписан до края на тази година. Предстои и ратификацията на членството на Хърватия от всички държави, които са част от ЕС.
Водещи
-
НСО обяви старта на нова процедура за назначаване на 20 служители на длъжност „младши сътрудник – охранител“
Кандидатите могат да подават документи от днес, 20 януари, до 9 март 2026 година включително.
20.01 | 11:00
-
Оставката на Радев: Кой печели от новия ход в кризата?
Коментар на западни издания за обръщението на Румен Радев, в което обяви, че ще депозира...
20.01 | 10:45
-
Части от столицата са без парно и топла вода поради аварии
От вторник сутрин засегнати са живущите на блок 523 в ж.к "Младост 1". Очакваното...
20.01 | 10:30
-
АПС: Поздравления, г-н президент!
Това написаха във фейсбук от Алианс за права и свободи от името на председателя Доган
20.01 | 10:15
Най-четени
-
Президентът Румен Радев ще депозира оставката си
До този момент няма случай на подадена оставка от президент на България.
20.01 | 08:30
-
Първан Симеонов: Между ПП-ДБ и Президентството има вежлив тон, това ми се струва следващото възможно мнозинство
По думите му от година насам между ПП-ДБ и Президентството има вежлив тон.
20.01 | 09:30