87 души са загинали при двете нападения в Норвегия 23.07 | 09:43
Органите на реда задържаха 32-годишен мъж, за когото бе потвърдено, че е норвежец
![87 души са загинали при двете нападения в Норвегия](http://inews.bg/pictures/220080_1004.jpg)
Осемдесет души достигна броят на загиналите при стрелбата, която въоръжен мъж откри вчера срещу младежки лагер на управляващата Норвежка работническа партия на остров Утоея край Осло, съобщaват световните агенции.
Други седем души загинаха, а 14 са ранени след бомбена експлозия в центъра на Осло. Мощната бомба, която избухна в норвежката столица, нанесе щети на сградата на правителството и изпочупи повечето прозорци на 17-етажната сграда, където е канцеларията на министър-председателя Йенс Столтенберг. Полицията заяви, че вероятно двете нападения са свързани.
Органите на реда задържаха 32-годишен мъж, за когото бе потвърдено, че е норвежец. Норвежкият телевизионен канал Ен Ар Кей съобщи, че името му е Андерс Брейвик. Според информация на норвежкия телевизионен канал ТВ2 задържаният 32-годишен мъж е имал връзки с десния екстремизъм. Същевременно полицейски източници заявиха, че нападателят изглежда не е свързан с ислямисткия тероризъм и вероятно няма връзки с никоя международна терористична организация.
Във връзка с това норвежките власти предприемат извънредни мерки за сигурност. В частност се възобновяват проверките по границите с другите страни в Шенгенската зона.
Това е най-голямото нападение в Западна Европа от бомбената експлозия в мадридското метро през 2004 г., при която загинаха 191 души.
Водещи
-
Не могат да разкодират телефона на Алексей Петров
Към този момент Софийската градска прокуратура още няма достъп до чувствителната информация в...
12.02 | 21:01
-
Бойкотът на супермаркетите: Ваня Григорова и Никола Янков в спор
От "никакъв ефект" до "може да има промени"
12.02 | 20:45
-
Слави Трифонов: Македонците и Мицкоски ще видят ЕС през крив макарон, много крив
Лидерът на ИТН излезе с остър коментар по повод днешното изявление на Християн Мицкоски, който...
12.02 | 20:30
-
Тръмп е разговарял с Путин и Зеленски за край на войната в Украйна (ОБНОВЕНА)
Американският президент потвърди новината в Truth Social
12.02 | 20:00
Най-четени
-
Опасна нова дрога: Какво представлява „слонската упойка“
Стефан Бакалов обясни пред NOVA, че идеята за наркотика е съвсем различна. „Мощността на...
12.02 | 10:45
-
Борисов: Който не целува попа по ръката, целува кръста
Той отбеляза, че в дневния ред днес има само две точки, които касая хората.
12.02 | 11:00
-
Приеха на първо четене проектозакон за компенсации на хора, останали без ток по вина на ЕРП-тата
Целта е ЕРП-тата автоматично да компенсират всички абонати, а не само на тези, които са подали...
12.02 | 17:00