Асанж е с влошено здраве, Еквадор иска помощ от Лондон 24.10 | 20:07
Великобритания не е дала отговор на молбата

Здравето на Джулиан Асанж е влошено.
Това става ясно от молба на еквадорското посолство в Лондон до британските власти да бъде оказана медицинска помощ на основателя на WikiLeaks, съобщи Reuters.
"Асанж е видимо отслабнал и се притесняваме за здравето му", заяви зам.-външният министър на Еквадор Марко Мартинез.
Той каза, че страната му е пред дилема дали да предприеме действия в дипломатическата сграда, или Асанж да бъде хоспитализиран.
Официалната молба на Еквадор е той да бъде лекуван със статут на бежанец, а след това да се върне в дипломатическата сграда.
От британска страна обаче все още няма отговор.
Джулиан Асанж беше задържан във Великобритания заради заповед за екстрадиране в Швеция по обвинения за изнасилване. Той отхвърли обвиненията и каза, че прехвърлянето му в Стокхолм е само временна спирка по пътя му за САЩ, където да бъде съден за издаване на държавна тайна.
През юни 2012 г. Асанж наруши споразумението по неговата гаранция, като влезе в посолството на Еквадор. Там той е под политическата опека на Кито. Малко по-рано през май 2012 г. Великобритания разреши екстрадицията му в Швеция.
Водещи
-
Урсула фон дер Лайен пристига на посещение у нас
От петък председателят на Европейската комисия Урула фон дер Лайен ще направи обиколка в...
28.08 | 16:30
-
Болници в страната скочиха срещу насибието над медици
Агресията трябва незабавно да спре!
28.08 | 16:15
-
Български камион катастрофира в Турция
Водачът на тира, български гражданин, не е пострадал
28.08 | 16:00
-
Атанас Запрянов ще участва в среща на министрите на отбраната на ЕС
Те ще обсъдят военната подкрепа на ЕС за Украйна, отбранителната готовност на Съюза и...
28.08 | 15:45
Най-четени
-
Местните власти разрешиха отстрела на дивото животно, което беше забелязано в Силистренско през последните дни
Системата BG-Alert няма да бъде активирана
28.08 | 10:59
-
620 евро минимална заплата – спор между синдикати и работодатели
Минималната почасова ставка ще стане 7,31 лева при влизането в еврозоната
28.08 | 13:30
-
Шанс за живот: Доброволец спаси две бебета-зайчета от пожар край Вакарел
Оттам пишат още, че майката я няма и не се знае дали е избягала или изгоряла в пожара и...
28.08 | 11:30