Байдън иска от Конгреса още над 13 милиарда долара за Украйна 03.09 | 11:39
От Москва предупредиха Вашингтон да не изпраща на Киев далекобойни оръжия

Американският президент Джо Байдън иска Конгресът да отпусне на Украйна още над 13 милиарда долара, предаде БНР.
От Москва предупредиха Вашингтон да не изпраща на Киев далекобойни оръжия.
Международната агенция за атомна енергия ще представи следващата седмица доклада си за безопасността на Запорожката АЕЦ.
След посещението в Запорожката АЕЦ ръководителят на Международната агенция за атомна енергия Рафаел Гроси потвърди, че двама експерти от мисията ще останат в централата.
Видяхме всичко, което поискахме, каза Гроси, като изрази безпокойство от военната активност в района. Най-големите му опасения са свързани с "физическата цялост", енергоснабдяването на централата и положението с персонала ѝ.
Запорожката атомна електроцентрала от март е под контрола на руските войски, но нейната екплоатация както и преди се извършва от украински специалисти. Москва и Киев седмици наред се обвиняват за обстрел в района на съоръжението.
Руските власти в Запорожие съобщиха, че са предотвратили опит за украински десант в близкия Енергодар.
Руският заместник-министър на външните работи Сергей Рябков предупреди Вашингтон да не доставя далекобойни оръжия на Украйна, като отбеляза, че Съединените щати действат на ръба на пряко участие в конфликта.
Той повтори, че т.н. специална операция ще продължи, докато не бъдат постигнати целите ѝ.
По време на посещението си в Далечния изток следващата седмица президентът Владимир Путин ще присъства и на военни маневри на учението "Восток 2022".
Белият дом поиска Конгресът да отпусне на Украйна нова помощ от 13,7 милиарда долара. Досега са одобрени 40 милиарда.
Водещи
-
Каква програма предлага МОН на учениците през лятната ваканция
Кой контролира дейността на частните детски градини
24.06 | 18:00
-
Търсенето на имоти от висок клас продължава да нараства
Повечето купувачи търсят дом, подходящ за тяхното семейство.
24.06 | 16:59
-
Bloomberg: Война между Путин и НАТО ще струва над 1,5 трилиона долара
Стратегическото значение на Балтийските държави
24.06 | 16:45
-
Русия продължава с ударите: Жертви и разрушения в няколко области
В граничещия с Русия регион дрон е причинил смъртта на трима цивилни - осемгодишно дете, мъж и...
24.06 | 15:59
Най-четени
-
Терзиев: Има прекалено много коли в София, няма как лесно да се реши проблемът с трафика и с паркирането
Нека да гледаме всички елементи на услугата на градския транспорт за години напред и да дадем...
24.06 | 11:15
-
Синдикатите се противопоставят на частните железопътни превозвачи
Бизнесът вижда възможност за подобрение
24.06 | 11:45
-
Пети ден продължава акцията по издирване голямата дива котка в "Шуменското плато"
Призовават се хората, които забележат опасното животно да сигнализират на телефон 112 - без да...
24.06 | 10:30
-
Гергана Паси: Иран наистина е държавата без никакви приятели в света
Иран като заплаха за региона
24.06 | 12:59