Британците искат нов референдум за Брекзит 18.07 | 17:40
Всеки трети гражданин на Острова вече е готов да гласува отново за членството в ЕС

Поредната интересна ситуация около Брекзит. Идеята за провеждането на втори референдум за членството на Великобритания в ЕС набира популярност сред британците. Близо 1/3 от гражданите са готови отново да се произнесат по този въпрос, сочат данните от социологическо проучване на ICM по искане на вестник "Гардиън", предаде БГНЕС.
Според анкетата, в която са интервюирани 2 000 души в цялата страна, проведена в периода 14-16 юли, 32% от запитаните подкрепят идеята за втори референдум. Това е с 6 процентни пункта повече в сравнение с предходното подобно проучване, проведено през януари тази година.
В този случай, 46% продължават да смятат, че Великобритания трябва да прекрати членството си в ЕС, независимо от резултатите от преговорите между Лондон и Брюксел. През януари застъпниците на тази теза бяха със 7 процентни пункта повече. 11% от анкетираните или един пункт по-малко, смятат, че решението трябва да се вземе от парламента.
Референдумът за членството на Великобритания в ЕС се проведе на 23 юни миналата година. Противниците на европейската интеграция тогава бяха 51.9%. На 29 март британският премиер Тереза Мей официално стартира процедурата за излизане от блока. Очаква се "разводът” да бъде факт през март 2019 г.
Водещи
-
Радостин Василев: Нямам нищо против да съм хулиган в битката с мафията
Робин Худ ме наричайте
24.03 | 10:45
-
„Възраждане“ с готов вот на недоверие – търсят се 48 подписа
„Вместо да защитава националния интерес, кабинетът следва сляпо конфронтационната линия на...
24.03 | 10:30
-
Министерството на спорта уволнява цялото ръководство на Тотото
Министър Пешев се вслуша в призива на Пеевски
24.03 | 10:15
-
Кризата с птичия грип в Съединените американски щати доведе до неочакван обрат на пазара на хранителни продукти
Протеините от боб мунг се превръщат в предпочитан заместител
24.03 | 09:45
Най-четени
-
Сериозен гаф беляза тегленето на тото 5 от 35 в неделя вечер
Въпреки че числата трябваше да бъдат от 1 до 35, в първото теглене бе изтеглено числото 41.
24.03 | 09:15
-
ИАРА предлага драстично увеличение на таксите за риболов
Проектопостановлението предлага нови тарифи за любителите на риболова, като седмичният билет...
24.03 | 09:30