Бунтовниците в Сирия обединяват сили 17.10 | 20:41
С общите си усилия опозицията се надява да сложи край на Асад

Опозиционните сили в Сирия са се съгласили да обединят действията си в опит да свалят от власт Башар Асад, предаде Reuters.
Чрез общите си действия бунтовниците се надяват да успеят да убедят поддръжниците си да им предоставят още боеприпаси.
"Споразумението беше постигнато, сега остава само да го подпишат. Казаха ни да се разберем и да се обединим, ако искаме да получим оръжия – така и направихме", се казва в комюнике на една бунтовническите групи. Според тях най-големите поддръжници на идеята са Турция и Катар.
Повечето бунтовници се бият под знамето на "Свободната сирийска армия", но в действителност част от тях се сражават независимо.
В новото обединение ще участват и лидерите на ССА - Риад ал-Асад и Мустафа Шейх. Последните са критикувани от бунтовниците за това, че оперират от Турция.
Гражданската война в Сирия, която започна в началото на 2011 г., доведе от смъртта на 30 хил. души, емиграцията на хиляди в съседни държави и милиони разпръснати из цяла Сирия.
Заради бежанската вълна и опасността конфликтът да залее целия Близък Изток, Турция призова Съвета за сигурност да предприеме военни действия срещу режима в Дамаск.
Водещи
-
Мост се срути в Бургаско, в близост до Царево
„Още една трагедия, това е път II-99 малко след село Изгрев. Този мост вече веднъж е бил...
06.10 | 12:30
-
Червен, оранжев и жълт код за опасно време са обявени за вторник 7 октомври 2025 г.
Червеният код важи за част от областите Хасково, Ямбол и Силистра, както и за целите Добрич,...
06.10 | 12:15
-
Пуснаха нова версия на сайта kolkostruva.bg 2
Новата версия на портала осигурява единна точка за достъп до ценова информация, събирана...
06.10 | 11:59
-
Областният управител на област Бургас Владимир Крумов активира системата за ранно предупреждение BG-ALERT за района на вилно селище Елените
Мярката се предприема превантивно във връзка с очаквани обилни валежи и с цел гарантиране...
06.10 | 11:45
Най-четени
-
Четвърти ден след водното бедствие в „Елените"
„Стана ясно, че размерите на човешките алчност и глупост са безгранични”, добави ученият.
06.10 | 09:30
-
От неделя отпадъците на домакинствата с над 300 хиляди столичани се събират временно от общинското предприятие за третиране на отпадъци
Боклукът ще се събира за две седмици, включително в специални контейнери за строителни...
06.10 | 10:30
-
Поставяне на противогрипни ваксини препоръча специалистът по инфекциозни болести проф. Атанас Мангъров
По думите му всяка година грипът е такъв, какъвто се случи - не може да бъде предвиден.
06.10 | 09:15