Българските имигранти стават жертва на все по-безумни идеи 08.01 | 09:44
Националистите на Острова настояват за дискриминация и за работещите чужденци

Българските имигранти са на път да се превърнат в съвременни роби. Това със сигурност би се случило, ако Англия започне да върви по пътя, начертан от лидера на Партията на независимостта на Великобритания Найджъл Фараж.
Въпреки че Острова "не се удави" във вълната от имигранти и на 1 януари нямаше тълпи от източноевропейци на британските летища, националистът продължава упорито кампанията срещу българи и румънци. След последното му изказване нищо чудно в скоро време той да предложи нашенците да работят за без пари в Обединеното кралство.
Новата идея на Фараж е източноевропейците да не получават детски или жилищна помощ, въпреки че работят, осигуряват се и плащат данъци.
Според него не е достатъчен и срокът от 3 месеца, в който имигрантите нямат право да получават помощи, информира Daily Express.
"Ние трябва да сме полудели напълно, за да подкрепяме финансово работещите хора от Източна Европа", заяви националистът.
Шефът на крайнодясната партия е готов да пожертва и икономическия растеж на страната си в името на чистата от пришълци родна земя.
Според него фактът, че имигрантите ще помогнат за развитието на икономиката, не е толкова важен. "Някои неща са по-значими от парите", коментира той. Чужденците променяли формата на английското общество и убивали шанса на младите британци да работят и да се развиват, става ясно от думите на политика.
Кметът на Лондон Борис Джонс също се застъпи за здраво ограничение на миграционния поток. Според него достъпът до социалните помощи трябва да бъде ограничен за източноевропейците за 2 години. Така бединеното кралство нямало да се превръща в "магнит" за бедните чужденци.
Водещи
-
Андрей Райчев: Няма фундаментална причина да се сбие светът
Натрупано огромно безадресно недоволство застрашава елита, смята социологът
13.09 | 18:00
-
Тръмп призова страните от НАТО да спрат да купуват руски петрол
Призивът американският държавен глава отправи в писмо до държавите от алианса
13.09 | 17:40
-
Михаил Константинов: Късно е за излизане на политическата сцена с нови проекти
Вот на недоверие и търсене на идеалния кандидат – какво предстои за страната на следващите...
13.09 | 17:20
-
Антиправителствен протест започна пред Народното събрание ВИДЕО
Той е свикан от партия "Възраждане" и няколко граждански организации
13.09 | 17:00
Най-четени
-
Борисов с остра критика към Любен Дилов-син (ВИДЕО)
Лидерът на ГЕРБ поздрави участниците в академия, организирана от младежката организация на...
13.09 | 10:40
-
Желязков: Този вот на недоверие е алманах на всички проблеми в съдебната система
По думите му, стои въпросът ще бъде ли допуснато разглеждането му в противоречие с...
13.09 | 13:00
-
Лорер: Правителството няма да падне - то е на малцинството, подкрпяно от ДПС-НН
Ние сме опозицията, която трябва да им напомня, че те не са сами, заяви депутатът от ПП-ДБ
13.09 | 12:20