В Китай скептични към развитието на международната търговия през тази година 24.02 | 13:22
Перспективите изглеждат мрачни и сложни, смятат в търговското министерство в Пекин

Китайското министерство на търговията заяви в сряда, че перспективата за международната търговия през 2021 г. остава "мрачна и сложна", тъй като остава несигурността, свързана с глобалната коронавирусна пандемия, с предлагането и с индустриалните вериги за доставки, предаде БНР.
Пекин ще засили политическата подкрепа за външната търговия и ще осигури безпроблемното функциониране на веригите за доставки, заяви новият търговски министър Ван Вънтао.
Китай е готов да разшири търговско-икономическото сътрудничество със Съединените щати, подчерта министърът, определяйки търговските отношения между двете държави като "взаимно изгодни". Ван Вънтао добави, че в Китай няма цензура по отношение на американските компании, противно на някои твърдения.
Пекин също така посочи, че Световната търговска организация (СТО) се нуждае от реформа, след като изпитва трудности, причинени от "едностранчивост и протекционизъм".
Водещи
-
В МО се работи по законодателни промени за задължителна военна служба
Когато сме готови се надяваме да убедим депутатите да ни подкрепят, каза министърът на...
23.03 | 14:00
-
Мъж пострада при пожар в къща в Костиево
Той е получил изгаряния и е откаран с линейка в болница
23.03 | 13:40
-
Буданов предложил да се взривят АЕЦ, ако Киев започне да губи в конфликта (ВИДЕО)
Това твърди Алексей Арестович, бивш съветник на Володимир Зеленски
23.03 | 13:20
-
Кметът на София подкрепя идеята за "червена зона"
Той смята, че трябват корекции на цените за платеното паркиране, защото отдавна не са пипани
23.03 | 13:00
Най-четени
-
Съдът потвърди глоба от 180 хил. лева за ТЕЦ "Бобов дол"
Решението подлежи на касационно обжалване пред Кюстендилския административен съд
23.03 | 11:20
-
Слънце, облаци, кратки дъждове, а затоплянето продължава
Максималните температури ще бъдат между 16° и 21°, в София – около 17°
23.03 | 09:00