Демонстрации белязаха годишнината от революцията в Египет 25.01 | 16:46
Най-малко 8 души бяха ранени
Протести избухнаха на прочутия площад "Тахрир" в кайро навръх втората годишнина от революцията в Египет, съобщи BBC.
Демонстрацията доведе до сблъсъци между полицията и протестиращи, продължили през цялата нощ.
Опозицията в страната смята, че президента Мохамед Морси е предал революцията, и точно заради това организира демонстрацията. Самият той отхвърли обвиненията и призова за мирно честване на голямото събитие.
Най-малко 8 души бяха ранени при опит на демонстрантите да се доберат до площада.
Партията на Морси "Мюсюлманските братя" от своя страна няма да отбелязва годишнината с митинги, ами обмисля организирането на благотворителни събития.
Опозицията обвинява Мохамед Морси, че прокарва авторитарен начин на управление, подкрепяйки конституция, която облагодетелства мюсюлманите, а пренебрегва правата на християни и жени. Не на последно място той е отричан от противниците си за това, че е задълбочил допълнително икономическа криза в страната.
Медиите също са поляризирани относно значението на деня. Според едни той наистина символизира смяната на тираничния режим, докато друга част от населението смята, че революцията има още много път да извърви. Въпреки това повечето вестници призоваваха за мир.
Водещи
-
Проф. Ханке: Приемането на еврото би било огромна грешка, играете си с огъня
"Ако преминете от де факто членство в еврозоната към де юре, нямате повече никакви опции,...
08.02 | 18:00
-
Приближават ли ни AI-оръжията към Апокалипсиса?
08.02 | 17:40
-
Жената, заклала децата си във Вакарел, взела ножа от бакалията
След като убила рожбите си, отишла да купи и въже да се беси
08.02 | 17:20
-
Ергенки със силикон завладяват екрана утре вечер, кои са те?
Риалитито се завръща с нов сезон още тази неделя, 9 февруари
08.02 | 17:20
Най-четени
-
Война в мрежата заради рекламен клип с Мария Бакалова
Правителството го изтри, излагала ни пред Тръмп
08.02 | 15:30
-
Първан Симеонов: Скептицизмът към еврото се дължи на застаряващото население
Над 57% от българите са „против“ България да приеме евровалутата
08.02 | 13:00
-
Жената, заклала децата си във Вакарел, взела ножа от бакалията
След като убила рожбите си, отишла да купи и въже да се беси
08.02 | 17:20