Египет има план 08.02 | 16:14
Властите призовават туристите за се завърнат
В Египет вече има формиран план и график за мирен предаване на властта и организиране на реформите в страната.
В това увери вицепрезидентът на страната Омар Сулейман в изявление към нацията, предавано пряко по държавната телевизия. Сулейман проведе преди това среща с Хосни Мубарак, на която е обсъдена настоящата криза и постигането на национален консунсус.
Изготвена е комисия, която да се заеме с подготовката за провеждането на реформи на Основният закон.
По думите на Сулейман освен това е създадена и комисия, която ще разследване кръвопролитията в Кайро през миналата седмица.
Омар Сулейман, който също не е любимец на протестиращите повече от 10 дни опозиция, като бивш шеф на разузнаването, обаче обеща, че правителството няма да преследва демонстрантите.
По данни на ООН в Египет са загинали не по-малко от 300 души, а повече от 5 000 са били ранени.
Днес вече протестиращите в центъра на Кайро за в пъти по-малко, а армията започва да се оттегля от улиците.
Междувременно Министерство на вътрешните работи се опитва по всякакъв начин да възстанови потока от туристи в страната, тъй като доходите от тази сфера хранят почти половината от населението.
В специално изявление на министерството се заявява че курортите в южната част на Синайския полуостров и Шарм ал Шейх са напълно безопасни и всъщност не са били засягани от безредиците.
Според туроператори заради безредиците туристическият сезон в тази страна може напълно да се провали. Към днешния ден резервациите в хотели се изпълняват едва на 20%.
За сравнение през 2010 година Египет е бил посетен от 15 милиона туристи.
Водещи
-
Палежът на дипломатически коли в Скопие е резултат от случващото се между България и РСМ
Ежегодният доклад за напредъка на Северна Македония по присъединяването в Европейския съюз...
17.06 | 21:01
-
Кметът на Пловдив нареди спиране на скандалния строеж край река Марица
По казуса бяха предприети проверки от компетентните институции
17.06 | 21:00
-
Предстоят ни трудности, каквито имаха унгарците преди да свалят Орбан
България се очертава като основно препятствие пред включването на руския патриарх Кирил в...
17.06 | 20:30
Най-четени
-
Обядът по Черноморието: От цаца за 3 евро до омар за 160 евро
„Бирата е 2,10 евро, рибената чорба е 3,20 евро – поскъпнала е само с 10 цента. Цаца, бира и...
17.06 | 09:30
-
Седмокласниците ще пишат по Вариант 1 на днешното национално външно оценяване по БЕЛ
Продължителност и формат
17.06 | 09:45
-
Най-ярката звезда на българската лека атлетика ще се изправи пред ново предизвикателство
Със своята впечатляваща спортна кариера, дисциплина и воля, пред която няма непреодолими...
17.06 | 12:30