Италианският Сенат реши: Силвио Берлускони - вън! 27.11 | 20:17
Бившият италиански премиер изгуби и имунитета си
Италианският Сенат гласува да отнеме депутатското място и имунитет на бившия премиер Силвио Берлускони, предаде BBC.
Берлускони, който бе доминиращ в политиката в продължение на 20 години, сега може да бъде незабавно арестуван заради обвинения срещу него. Тогава той ще трябва да излежи и присъдата от 1 г., вероятно при домашен арест. Присъдата, която той вече има, е за данъчни измами в особено големи размери.
Решението бе очаквано, тъй като Сенатът е доминиран от противници на експремиера.
Преди Сенатът да се произнесе, Берлускони заяви пред свои поддръжници, че е "ден на траур" за демокрацията.
Преди гласуването той обеща да остане в политиката, за да доведе партията си "Форца Италия" до победа. 77- годишният Берлускони заяви, че неговата борба ще продължи и извън парламента.
Гласуването на Сената доведе и до невъзможността на политика да участва в избори за срок от 6 години.
Дебатите стигнаха почти до бой.
Мануела Рипети от партията на 77-годишния магнат извика: "Единствената ви цел е да елиминирате Берлускони".
Берлускони бе осъден за данъчни измами през октомври 2012 г. Присъдата бе потвърдена през август тази година.
Той ще трябва да излежи едногодишната си присъда под домашен арест или при полагане на общественополезен труд заради напредналата му възраст.
Берлускони бе съден и заради това, че платил за секс с непълнолетна проститутка.
Водещи
-
Тайната на заплатите у нас ще остане поне до края на годината
Новите правила трябваше да бъдат в сила от вчера, но работодателите имат забележки по...
08.06 | 12:30
-
Правителството и търговските вериги се договориха за трайно намаляване на цените на основни храни
Част от участниците в инициативата обявиха, че намаленията им влизат в сила веднага и стоките...
08.06 | 12:15
-
Учителите са в стачна готовност
Синдикатът настоява за среща и преговори относно политиката по доходите в системата на...
08.06 | 11:58
-
Милошев иска шефовете на НДК да върнат 100 000 евро от заплатите си
В петък той заяви, че НДК е на загуба от 48 милиона
08.06 | 11:45
Най-четени
-
Пациенти в цялата страна издирват животоспасяващо лекарство
Жизненоважен антикоагулант изчезна от българските аптеки
08.06 | 10:45
-
Димитров: Летният сезон по Черноморието започва по-късно заради отменени германски чартъри
Той допълни, че акцент в лятната програма на Созопол остава културният календар.
08.06 | 09:30