Обама склонил да приеме Ердоган 29.03 | 13:59

Във Вашингтон са предвидени и други разговори на турския държавен глава

От iNews.bg

Турският Реджеп Тайип Ердоган обяви, че все пак среща с Барак Обама ще има. Вчера стана ясно, че от Белия дом са отрязали турския държавен глава, който искал лична среща с американския си колега.

Все пак разговор между двамата щял да се състои на 31 март или 1 април във Вашингтон, когато ще има международна среща по въпроса за ядрената безопасност, предаде Reuters.

Двустранни срещи на Ердоган ще има и с други лидери.

Вчера The Wall Street Journal обяви, че самият Обама е отказал лична среща на Ердоган. Като причина медиите от САЩ започнаха да изтъкват влошените отношения на САЩ и Турция заради кюрдския въпрос.

Водещи

Най-четени